Prvoligoví hokejisté IHC Písek ukázali v sobotu právě tu tvář, kterou by se chtěli prezentovat ve zbytku letošní sezony. Vysoce favorizované Mladé Boleslavi byli naprosto rovnocenným soupeřem a podlehli jí až po samostatných nájezdech.

Sestava týmu doznala několika změn. K pozitivům patřila sezonní premiéra obránce Davida Pavlíčka, který zasáhl do mistrovských bojů po vyléčené mononukleóze.

Favorit v úvodu často vířil v píseckém obranném pásmu a domácí defenzíva v čele s brankářem Halmošim se měla co ohánět. V 11. min. se narodil první gólový moment – ze shluku několika hráčů se vyšoural puk na hůl volného Mikulíka, pro kterého nebyl problém poslat ho za brankovou čáru – 0:1.

Domácí postupem času znovu získali pevný led pod nohama a při vyloučení Tomana po ideální křížné přihrávce Kotrly vyrovnal Kubeš na 1:1. Půl minuty nato neproměnil Heřman trestné střílení.

V úvod druhého dějství vysunul Pavlíček na zteč Heřmana, jenž si s koncovkou poradil náramně – 2:1. Radost z překvapivého vedení vydržela ale jen něco málo přes dvě minuty, při vyloučení obránce Růžičky hosté díky Mikulíkovi srovnali na 2:2.

V dalších minutách se písečtí hráči prezentovali sympatickou snahou uspět a hráli s favoritem rovnocennou partii. Hosté z města automobilů měli přesto k vedoucí brance blíž (při vyloučeních (Vlčka a Kučery), ani jednu z přesilových her ale k vytouženému výsledku nedotáhli.

I v poslední části hry písecký celek působil aktivnějším dojmem a Willa v brance hostů několikrát pořádně vystrašil. Žádný z jeho slibných pokusů se ale neujal, a protože také na druhé straně kluziště kraloval brankář Halmoši, dospěl zápas bez další změny skóre do prodloužení.

Pětiminutové nastavení hry nabídlo poslednímu týmu tabulky jedinečnou možnost k dovršení senzace kola, jeho hráči ale Jindrovo vyloučení nepotrestali. A tak na řadu přišly samostatné nájezdy, které sice nesly výraznou píseckou stopu, skončily však porážkou domácích barev.

Z hostí totiž uspěli dva písečtí odchovanci Němeček s Nouzou a nasměrovali svůj tým vstříc vítězství. Novou zápletku sice dodal koncovce střetnutí neomylný nájezd Sedláčka, vzápětí ale překonal Halmošiho i třetí hostující exekutor Vrbata a dvoubodová výhra uvízla v sítích favorita.

„Výsledku si moc vážíme, pro mužstvo je rozhodně povzbuzením. Boleslav disponuje obrovskou ofenzivní silou i kvalitními obránci. My jsme v utkání dokázali přečkat ty pasáže, ve kterých měl soupeř navrch a prokazoval svoje kvality. Třetí třetinu jsme odehráli výborně takticky, měli jsme dobrý pohyb a nepustili hosty do očekávaného drtivého finiše. Nakonec je velká škoda, že jsme v prodloužení nevyužili svoji přesilovou hru. Všichni kluci si rozhodně zaslouží pochvalu za to, že se s tak kvalitním soupeřem dokázali popasovat jako rovný s rovným," ocenil písecký kouč Jiří Kudrna.

Branky: 18. Kubeš (Kotrla, Kučera), 24. Heřman (Pavlíček, Strnad) – 11. Mikulík (Hrdel, Kafka), 26. Mikulík (Pojkar, Demel). Vyloučení: 4:4, využití: 1:1, 340 diváků, rozhodčí Zubzanda – Gerát, Hynek.

Písek: Halmoši – Růžička, Ruprecht, Makovský, Kříž, Pavlíček, Petráček – Kubeš, Kučera, Kotrla – Vaniš, Vlček, Ferebauer – Heřman, Sedláček, Strnad – Schwamberger, Volf, Slavík.