Na píseckém zimním stadionu mrzlo v sobotu večer ještě více než kdekoliv jinde. Na vině není ani tak příchod chladného zimního počasí, jako spíš průběh prvoligového střetnutí domácích hokejistů s chomutovským top favoritem.

Domácí celek vstupoval do sobotního střetnutí se smělým úkolem oloupit mužstvo, jehož kádr je pro druhou nejvyšší soutěž z říše snů. Více než tisícovce diváků v ochozech se v dresu hostů představili hráči se zkušenostní z NHL, bývalí reprezentanti i řada velezkušených extraligových harcovníků. Oboustranně rázný úvod dal fanouškům naději, že si vychutnají boj o body se vším všudy. Opak byl ale pravdou…

Za své odvážné plány dostala domácí družina výchovný políček už v úvodu 8. minuty, kdy se písecký odchovanec v cizích službách Gajovský vyvlékl ze souboje jeden na jednoho a zakončením do prázdné branky otevřel skóre. Severočeši díky tomu dostali potřebnou dávku klidu i rozvahy, se kterou bez potíží čelili živelné hře soupeře.

Na rušné momenty před brankou domácího gólmana Sedláčka sice písecký celek zkoušel najít odpověď, ale zůstalo jen u nedotaženého ofenzivního gesta. Druhou kolonku v gólových statistikách nakonec znovu zaplnilo mužstvo z Chomutova. V polovině 19. minuty doputoval kotouč po ose Jíra a Procházka až ke Kraftovi a bývalý centr Tučňáků z Pittsburghu už dobře věděl, co s pukem – 0:2.

Na přelomu první a druhé třetiny zkoušeli rozfoukat uhasínající plamen naděje Mrkvička a Šperger, ale marně; prvně jmenovaný nestihl na konci úvodní části nasměrovat z bezprostřední blízkosti puk do odkryté chomutovské klece, jeho parťák z útoku zase nedotáhl do úspěšného konce šikovnou individuální akci z úvodu druhé třetiny. A protože písecké mužstvo nenavázalo na kvalitní a hlavně nadšený herní projev z některých předchozích vystoupení, chopili se definitivně vlády nad utkáním Piráti.

Na konci 24. minuty využil přesilovku hostů Američan Palin, o necelé čtyři minuty později mířil přesně jiný chomutovský obránce Mrázek a za dalších pět minut přidal pátou branku zápasu exsparťan Hromas.

Mezi druhou a třetí třetinou se prohnala píseckou šatnou velmi silná bouře, na změně herního scénáře se však v závěrečné dvacetiminutovce příliš neprojevila. Písecký gólman Sedláček čelil soupeřovým výpadům o poznání častěji než jeho protějšek Řehoř. Hlavně jeho pozornosti mohou písečtí hráči děkovat za to, že se nečekaně ostrý gólový vítr ze severu Čech zastavil už jen na jedné vstřelené brance. Pod patronát si ji na sobě známé ledové ploše vzal znovu Gajovský a uvedl v platnost konečné skóre 0:6.

Také další duel z programu první ligy odehrají písečtí hokejisté na domácí scéně. Už ve středu přijede k Otavě další soupeř z čela tabulky – vedoucí tým Slovanu Ústečtí Lvi. Zápas začne v 18 hodin.