Vzduchotechnici vyšli bodově zcela naprázdno, tým IHC získal jeden bod.

Mužstvo HC ZVVZ Milevsko prohrálo v Klášterci n/Ohří 3:2, po třetinách 0:0, 2:1, 1:1. Kdo přišel na zápas o něco později, nelitoval, o nic nepřišel. Za zmínku stojí pouze nastřelená tyč milevským Štychem hned po čtvrt minutě hry, kterého za chvíli napodobil Kořánek, takže brankář domácích Damašek zažíval horké chvíle. Přesto úvodní třetina skončila bez branek.

Chyběl jeden gól

Zato v prostřední části se děly věci. Domácí si dvěma góly z 24. min. Buchalem a 36. min. Stehlíkem zajistili slibné vedení 2:0. Radost jim však pokazil ve 39. min. Müller, který v početní výhodě gólem do šatny vrátil milevský tým do zápasu – 2:1.

Do třetí části utkání vstoupili lépe Severočeši, kteří hned v její první minutě z přesilovky posunuli Kramárem skóre na 3:1. Ještě ve stejné minutě nastřelil Panoch tyč branky střežené F. Svobodou. Pak si ale Jihočeši vytvořili tlak, měli slibné příležitosti, ale domácí brankář Damašek byl vždy na správném místě.

Až v 54. min. snížil Müller na 3:2 a vykřesal tak Milevsku naději na to, aby ve zbývajícím čase s výsledkem ještě něco udělalo. Šance k vyrovnání měli Žlůva a Štefan, ale nic z toho nebylo. Klášterec hrál ještě v samém závěru střetnutí přesilovou hru pět na čtyři, ale skóre se již nezměnilo.
Sestava Milevska: F. Svoboda – Štych, R. Procházka, Chaloupka, Matouš, Žlůva, O. Procházka – Šulčík, Šperger, Hamerle – Urbanec, Štefan, Kořánek – Suchánek, Müller, Fořt.

Trenér Rudolf Suchánek: „Domácí tým byl v prvních dvou třetinách lepší, jeho hráči lépe bruslili, a hlavně v úvodní části, se častěji dostali k ohrožení naší branky. Nám se vydařila třetí část utkání, vytvořili jsme si tlak a měli šance na to, abychom dovedli zápas alespoň do prodloužení, což se nám ale nepodařilo.“

Rychlá odpověď

Hokejisté IHC Komterm Písek prohráli v Kolíně s místními Kozly, kteří se nacházejí téměř v samém suterénu tabulky skupiny Západ, 3:2 po prodloužení, po třetinách 1:2, 1:0, 0:0, – 1:0.

Do utkání vstoupili Písečtí nešťastně, když od 4. min. prohrávali brankou Kubáta. Jejich odpověď však byla blesková, góly Nováka z 6. a Vondřicha ze 7. minuty otočili stav zápasu na 1:2 ve svůj prospěch. V prostřední třetině srovnal domácí Malý na 2:2. A když ve třetím dějství nepadl žádný gól, dospělo střetnutí do prodloužení. V jeho třetí minutě vstřelil Morkes vítěznou branku – 3:2.

Sestava Písku: Pinkas – Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Martinka, Bílek – Ježek, Míka, Novák – Slavík, Bláha, Hovora – Mošovský, Vondřich, Novotný – Gába. Trenér Vladimír Caldr.

Asistent trenéra Jan Rybáček: „Nebylo to pro nás šťastné utkání. Dostali jsme rychlou první branku, na kterou jsme však dokázali odpovědět a zápas otočit. V prostřední třetině domácí srovnali a v prodloužení pak šťastným gólem rozhodli o tom, že v zápase získali dva body a my pouze jeden. V průběhu zápasu jsme si vytvořili několik výborných šancí, soupeře jsme jasně přestříleli, ale ani to nestačilo na vítězství. Dá se říci, že Kolín vytěžil z minima maximum, což mu v tomto zápase stačilo.“

Dnes (24. 1.) pokračuje 2. liga 29. kolem. Milevsko hostí tým Kolína (17.00) a od 17.30 hod. Písek přivítá celek Mělníka.