Napravit si reputaci

V tabulce první tým HC ZVVZ Milevsko (52 bodů) prohrál v minulém kole (před rekordní návštěvou 1300 diváků) v jihočeském, a zároveň i okresním derby, s Pískem 4:5 po prodloužení. A to po druhé třetině vedl již 4:0 a zdálo se být rozhodnuto. Ve třetím dějství však soupeř neuvěřitelně srovnal na 4:4 a vteřinu před koncem prodloužení dokonce vstřelil vítězný gól.

Vzduchotechnici si budou chtít v dnešním zápase s HC Baník Sokolov (17., 32 b) napravit reputaci a ziskem tří bodů se nadále udržet na čele tabulky. Utkání začíná v 17.00 hodin. Trenér milevského celku Rudolf Suchánek jistě rázně domluví svým svěřencům, aby se neopakovalo něco podobného, jako před týdnem v duelu s Pískem.

Už žádná blamáž

Tým IHC Písek (4., 50 b) po zmiňované výhře v Milevsku bude hrát tentokrát doma. Od 17.30 hodin hostí v tabulce dvanáctý HC Klášterec nad Ohří (40 b). U Otavy si dobře uvědomují, že každý zápas začíná za stavu 0:0 a vyplatí se bojovat až do poslední vteřiny hrací doby.

Písečtí chtějí zapomenout na minulý domácí zápas s Baníkem Sokolov, ve kterém byli na papíře jasným favoritem. Přesto prohráli 0:3 a velkému outsiderovi nedokázali vstřelit ani jeden gól. Říká se, že vítězná sestava se nemění. Uvidíme, zda trenér píseckého mužstva Vladimír Caldr pošle proti Klášterci na led tým ve stejném složení, jako hrál v Milevsku, nebo jestli sáhne k nějakým změnám. Každopádně, tři body by týmu IHC hodně pomohly.