Svoji premiéru si na střídačce týmu IHC při zápase v Děčíně odbyl trenér Vladimír Caldr.

V tabulce první HC ZVVZ Milevsko prohrál v Litoměřicích 3:2 na samostatné nájezdy, po třetinách 1:0, 1:2, 0:0, – 0:0, 1:0.

Špatný začátek

Lépe vstoupili do utkání domácí, kteří byli aktivní a již v 6. min. šli Patzenhaurem do vedení.Ve druhé třetině zvýšil Hlusička na 2:0 a s hosty to nevypadalo dobře. Naštěstí již za dvě minuty snížili Krejčím a ve 37. min. srovnal Suchánek na 2:2. A protože ve třetí části již žádný gól nepadl, dospělo utkání do prodloužení.

Ale ani v něm se již nikdo střelecky neprosadil. A tak si milevští hráči poprvé v tomto ligovém ročníku vyzkoušeli samostatné nájezdy. Hned v první sérii byl úspěšný domácí Horejsek, a protože milevští hráči Šulčík, Šperger a R. Procházka svoje nájezdy neproměnili, radovali se z vítězství 3:2 domácí.
Velká škoda, že Milevsko prohrálo, neboť ve druhé a třetí třetině bylo aktivnější než Litoměřice. Vzduchotechnici byli lepší i ve střelbě, ale výborného gólmana Volkeho překonali jen dvakrát.

Trenér milevského týmu Rudolf Suchánek:

„Škoda, že utkání skončilo tak, jak skončilo. Měli jsme na to, abychom v něm získali tři body. Druhou a třetí třetinu jsme byli lepší než domácí, bohužel jsme nedokázali ze spousty šancí vstřelit více gólů.“

Sestava Milevska: D. Svoboda – Žlůva, R. Procházka, Chaloupka, Matouš, Štych, Schmied – Šulčík, Šperger, Hamerle – Urbanec, Filipi, Kálal – Kořánek, Krejčí, Štefan – Suchánek, Müller, Fořt.

Studený sever

Mužstvo IHC Písek zvítězilo v Děčíně 2:3 po prodloužení, po třetinách 1:0, 0:1, 1:1 – 0:1. Také v tomto utkání hosté prohráli první třetinu, když za domácí skóroval v 15. min. Gergel. V prostřední části zápasu srovnal hostující Novák na 1:1. Ve třetí třetině šli hosté ve 46. min. do vedení brankou Vondřicha, ale za šest minut bylo zásluhou Postla srovnáno – 2:2. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl Hovora svým gólem o tom, že Písek získal na severu dva body a Děčín bral pouze bod jeden.

Trenér píseckého týmu Vladimír Caldr po utkání řekl:

„Soupeř se představil jako velice kvalitní tým. Dle mého názoru mělo utkání dobrou úroveň. Zpočátku jsme měli více ze hry, ale pak domácí srovnali krok. Obě branky jsme obdrželi v oslabení.“
Liga pokračuje

Zítra pokračuje druhá liga 22. kolem a oba okresní týmy se představí na domácím ledě.

Tým HC ZVVZ Milevsko (1., 44 b) hostí od 18.00 hodin HC Děčín (10., 35 b), ve stejnou dobu začne i utkání v Písku, kde místní IHC (2., 42 b) přivítá v derby Tábor (3., 41 b).