Vzduchotechnici jsou v tabulce první, Písečtí i po středě stále okupují čtvrtou příčku.

Rozhodl začátek

Mužstvo HC ZVVZ Milevsko zvítězilo na svém ledě nad pražskou Kobrou 9:1, po třetinách 4:0, 3:0, 2:1 a upevnilo si tak vedoucí postavení v tabulce skupiny.

O osudu zápasu se rozhodlo již v úvodní třetině, ve které si domácí do 16. min. zajistili brankami Šulčíka, Fořta 2 x a Bělky vedení 4:0. V prostřední části hry přidali Vzduchotechnici další tři góly. Do černého se trefili Šulčík, Suchánek a Bělka. Tři branky padly i v závěrečném dějství, z domácích skórovali Žlůva a Šulčík, za hosty korigoval ve vlastním oslabení Tománek.

S vysokým vítězstvím svého týmu i s velkou brankovou úrodou bylo 550 přítomných diváků velice spokojeno. I proto po utkání doprovodili milevské hráče do kabin zaslouženým potleskem.

Trenér milevského týmu Rudolf Suchánek byl po zápase velice spokojen:

„To určitě. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, kdy jsme Kobru zcela jasně přehráli. Naše vysoká výhra je zcela zasloužená. Zatím se nám daří, hráči si více věří a předvádějí pohodový hokej, což oceňují i naši příznivci. A tak by to mělo být. Věřím, že v sobotu doma proti Benešovu opět získáme plný bočet bodů.“

Sestava Milevska: D. Svoboda – Žlůva, R. Procházka, Chaloupka, O. Procházka, Štych, Schmied, Matouš – Šulčík, Šperger, Hamerle – Suchánek, Filipi, Krejčí – Kořánek, Bělka, Fořt – Urbanec, Müller, Štefan.

Devítka u Otavy

Tým IHC Písek dal zapomenout na minulý nevydařený zápas na hřišti poslední Kobry a tentokrát vyhrál nad HC VHS Benešov 9:3, po třetinách 5:0, 1:2, 3:1).

Také v tomto střetnutí si domácí zajistili rozhodující náskok již v úvodní třetině, kterou vyhráli 5:0. Branky stříleli Hovora, Bláha, Mošovský (gólman Holánek se nechal vystřídat Malíkem), P. Procházka a Pitel. Prostřední třetinu překvapivě vyhráli hosté 1:2, když za písecký celek skóroval Mošovský a za hosty Kocman a Jágr.

Třetí dějství už opět patřilo Písku, který přidal další tři branky. Brankáře Malíka postupně překonali Slavík, Novák a kapitán mužstva Bláha, za hosty se trefil Kocman.

Trenér píseckého týmu Jan Rybáček po utkání řekl:

„Jsem rád, že jsme vyhráli, a k tomu ještě tak vysokým rozdílem. Vydařily se nám první a třetí třetina, škoda, že v prostřední části zápasu se hodně vylučovalo, takže hra ztratila na atraktivnosti. Vyhráli jsme zaslouženě, když nás v některých momentech svými zákroky podržel brankář Kubiš.“

Sestava Písku: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Předota, P. Procházka, Bílek, F. Procházka – Míka, Nikodém, Ježek – Pitel, Hovora, Slavík – Mošovský, Vondřich, Novák – Bican, Novotný, Bláha.

O víkendu budou sehrány zápasy jubilejního 20. kola. V sobotu Milevsko doma hostí Benešov (17.00), v neděli hraje Písek v Litoměřicích (17.00).