Daří se, oba celky bodovaly na hřištích svých soupeřů

Písek - Druhá hokejová liga – skupina Západ pokračovala o víkendu zápasy 16. kola.

25.11.2008

Ani z této šance domácí Tomáš Hrubý (č. 9) nepřekonal brankáře hostí Filipa Kubiše. V utkání minulého kola druhé hokejové ligy prohrály Rokycany v prodloužení doma s Pískem 4:5. Foto: Petr Šetek

Písek vyhrál v prodloužení na ledě v Rokycanech, Milevsko o gól zvítězilo v Klatovech.

Měli na tři body

V sobotním duelu HC Prima Rokycany – IHC Písek 4:5 (0:2, 2:1, 2:1 – 0:1) se o vítězi rozhodlo až v prodloužení. Lépe začali písečtí hokejisté, kteří po první třetině vedli brankami Mošovského a Nováka 0:2. Prostřední část zápasu vyhráli domácí, přesto zásluhou Bláhy hosté stále vedli – 2:3. Ve 48. min. zápasu zvýšil Hovora na 2:4 a zdálo se být rozhodnuto. Jenomže domácí Turečkem a Pavlisem srovnali na 4:4. A tak se prodlužovalo. V 62. min. rozhodl Pitel o dvou bodech pro Písek – 4:5.

Sestava Písku: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Kalečík, P. Procházka, Předota, Martinka, Kříž, F. Procházka – Ježek, Míka, Pitel – Bláha, Hovora, Slavík – Mošovský, Vondřich, Novák – Bican, Nikodém, Novotný.

Trenér píseckého týmu Jan Rybáček:

„Před zápasem bych takový výsledek bral, ale vzhledem k tomu, že jsme v průběhu zápasu vedli dvakrát o dva góly, je dvoubodový zisk pro nás málo. Měli jsme získat tři body. Mužstvo hrálo často v oslabení, což hráče stálo hodně sil. Tímto vítězstvím jsme potvrdili, že naše forma jde opět nahoru.“

Rozhodl až závěr

V nedělním střetnutí v Klatovech vyhrálo mužstvo HC ZVVZ Milevsko 2:3, po třetinách 1:1, 1:0, 0:2.

V první třetině šli domácí v 5. min. do vedení brankou Dorňáka, ale už za tři minuty srovnal Šperger na 1:1. V prostřední třetině obránce Klaus ve 33. min. zajistil Klatovům vedení 2:1. Třetí třetina již patřila Milevsku: ve 42. min. R. Procházka vyrovnal a ve 46. min. vstřelil Šperger v přesilovce svůj druhý gól v utkání, který byl zároveň i vítězný – 2:3.

Stínem zápasu je zranění milevského brankáře Dalimila Svobody, kterého ve 28. minutě utkání vystřídal Filip Svoboda.

Trenér milevského týmu Rudolf Suchánek:

„Bylo to velice těžké a tvrdě hrané utkání, ve kterém jsme v jeho poslední třetině dokázali otočit výsledek v náš prospěch. Hrálo se zbytečně dost nervózně, o čemž svědčí čtyřiadvacet vyloučených hráčů, z toho čtrnáct na naší straně. To je až dost. Navíc u domácích dostali tři hráči desesetiminutový trest a od nás jeden hráč. Bylo to hodně vydřené utkání a já děkuji hráčům za to, že ho takto zvládli.“

Sestava Milevska: D. Svoboda (28. F. Svoboda) – Žlůva, R. Procházka, Chaloupka, Matouš, Štych, Schmied – Šulčík, Šperger, Hamerle – Suchánek, Filipi, Krejčí – Müller (45. Fořt), Bělka, Kořánek.

V současné době je tým Milevska se ziskem 33 bodů v tabulce skupiny třetí, Písek je se 30 body pátý.

Soutěž pokračuje zítra 17. kolem. Písek hostí Roudnici n/Labem (18.00) a Milevsko tým Rokycan (18.00).

Autor: František Bořánek