Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Písečtí diváci jsou hodně nároční, přejí si, aby mužstvo opět hrálo vyšší soutěž, zápasy druhé ligy je nelákají, říká Pavel Horažďovský

Písek -V páteksehráli hokejisté Písku další přátelské utkání, tentokrát v Milevsku, a dá se říci, že jejich příprava vstupuje do finální části.

30.8.2008
SDÍLEJ:

Pavel Horažďovský, sportovní manažer IHC Písek, věří, že všem týmům klubu se bude v nadcházející sezoně dařit. Foto: Deník/František Bořánek

Nejenom o blížícím se startu nového ročníku druhé ligy jsme hovořili se sportovním manažerem klubu IHC Písek, ing. Pavlem Horažďovským.

Řekněte, jak je vedení klubu spokojeno s dosavadním průběhem přípravy A–týmu a s jeho výsledky v dosud odehraných přátelských zápasech?

Na úvod bych řekl, že v průběhu letní přestávky někteří hráči z mužstva odešli a jiní jej zase doplnili. V dosud odehraných přípravných zápasech trenéři dávali mužstvo dohromady, takže hráčský kádr stále ještě není uzavřený. Trenér Jan Rybáček dal v zápasech příležitost všem hráčům, aby ukázali, co v nich je. Všichni měli možnost prokázat, v jaké formě právě jsou. Znovu opakuji, že mužstvo se stále ještě krystalizuje a není definitivní. Velmi dobré utkání odehrálo naše mužstvo hned na úvod, a to v Pelhřimově. Následující duely byly už rozdílné, některé se vydařily více, jiné zase méně, ale celkově lze říci, že náš tým se herně zlepšuje. To ukázaly domácí zápasy s Milevskem a s Klatovy. Věřím, že do začátku druhé ligy budeme na soutěž dobře připraveni.

V jakém stádiu je dnes řešení případu zápasu v Benátkách nad Jizerou, kde byla šatna píseckého týmu vykradena a škoda byla předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun?

Celá tato situace byla pro nás velice nepříjemná, a to jak pro hráče, tak i trenéry, kteří přišli prakticky o téměř všechny své věci. Navíc uvedený zápas, který byl z naší strany docela dobře rozehraný, byl předčasně ukončen. Místo hokeje se celá tato záležitost řešila s přivolanými příslušníky policie. Co k tomu říci? Klub z Benátek nad Jizerou je pojištěný, takže nyní jsme ve fázi telefonování, sepisování různých protokolů a seznamů věcí, které se ztratily. Všichni pevně věříme, že pojišťovna uhradí vzniklé škody v plné míře.

Kdy dojde k zúžení hráčského kádru A–týmu?

K zúžení kádru došlo po domácím utkání s Milevskem. Z mužstva odešli tři obránci, Michal Procházka, Maršík a Štěrba. Co se týká útočníků, není ještě pevně rozhodnuto, kdo v mužstvu zůstane a kdo odejde. Bohužel, stejně jako v minulých letech, i letos nás potkala nepříjemná zranění. Hned v prvním utkání se zranil útočník Milan Bláha, ale od září by už měl být k dispozici. Zřejmě dlouhodobě mimo hru kvůli zranění bude Ondřej Pošmourný. Zdravotní problémy měli také Radek Hovora a Richard Pitel, ale i další hráči. Doufám, že jsme si tyto nepříjemnosti vybrali v přípravném období a v sezoně už to bude o něco lepší. Je možné, že se nakonec ještě v týmu objeví někteří hokejisté, kteří se nevešli do kádrů mužstev z první ligy.

Do přípravy mužstva se zapojili i někteří junioři. Dostanou i oni v mužstvu šanci?

Letos se do přípravy mužstva na ledě zapojili hráči Stropnický, Gába a Bican. Musím říci, že všichni tři jsou na tom dobře a určitě mají perspektivu v tom, aby se do mužstva prosadili. Výhodou Bicana a Gáby je, že ještě mohou hrát za juniorku. Nechci mluvit za trenéra, ale myslím si, že tito dva v mužstvu zůstanou, budou s ním trénovat i hrát, ale zároveň budou působit i v juniorce. U Stropnického je to trochu jinak, neboť ten už za juniorku hrát nemůže. Možná by pro něho bylo lepší, kdyby hrál stabilně za Strakonice, ale uvidíme, jak to všechno vlastně bude.

V mužstvu již chybí několik tradičních opor. Které odchody vás nejvíce mrzí?

Na to je těžké odpovědět. Nikoho jsme nevyhazovali, naopak, snahou bylo kádr udržet pohromadě. Bohužel, hráčů tady bylo hodně a nejenom po finanční stránce byla období, kdy to nedělalo dobrotu. Letos jsme k tomu přistoupili jinak. Někteří hráči chtěli odejít, a to z různých důvodů. Někdo do zahraničí s vidinou většího výdělku a naučení se cizího jazyka, jiní si zase myslí, že mají výkonnostně na víc, pošilhávají po vyšší soutěži, druhá liga je už pro ně málo. Někomu zase nesvědčí kolektiv nebo trenér, prostě těch důvodů je více. Hokej je sport a i v něm je zcela běžné, že hráči přicházejí i odcházejí. A podle toho se také musí klub zařídit.

Jaký program ještě čeká mužstvo do 13. září, kdy startuje nový ročník druhé ligy?

Ve středu 3. září hrajeme přípravné utkání v Klatovech a o týden později, tedy ve středu 10. září, nás čeká generálka před startem druhé ligy v Rokycanech. V sobotu 13. září pak doma v prvním mistrovském kole hostíme mužstvo Litoměřic.

Čím chcete přilákat diváky do hlediště?

Pravdou je, že na zápasy druhé ligy nechodí tolik diváků, jako tomu bylo, když Písek ještě hrál první ligu. A to nás dost mrzí. V minulých letech jsme zkoušeli snížit vstupné, nebo na některé zápasy byl vstup zdarma, přesto diváků víc nepřišlo. V minulé sezoně jsme také organizovali různé soutěže. Nějakou atraktivitu to přineslo, ale přínos k získání většího počtu diváků, to určitě nemělo. Spíše to bylo zpestření pro fanoušky v hledišti. Letos jsme zkusili neatraktivní věc, že jsme zvýšili vstupné, čímž jsme chtěli diváky nalákat k zakoupení permanentek. Pokud divák bude mít permanentku doma, tak na hokej půjde a nemusí už si kupovat lístek. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký efekt.

Svou roli ale zřejmě v tomto pohledu hraje výkonnost mužstva, ne?

To určitě. Pokud mužstvo nemá výsledky a pohybuje se někde uprostřed tabulky, tak zájem diváků o hokej klesá. Výkonnost je důležitá. Písecký divák je hodně náročný a přiznejme si, že druhá liga je pro něho, ať hrajeme vpředu, nebo uprostřed, málo. Prostě se jim to nelíbí a dávají to znát. Otázkou je, jestli by se jim líbilo, kdyby mužstvo hrálo na chvostu první ligy a často by prohrávalo. Naši příznivci jsou zvyklí z dřívějška na první ligu, která se u Otavy hrála řadu let a v některých sezonách velice úspěšně. To je prostě fakt. V tom se lišíme od Strakonic. Tam jsou nadšení z toho, že mužstvo vyhraje krajský přebor a nechtějí už opakovat výsledky, kterých dosahovali v minulosti ve druhé lize. Tam se jim nedařilo. Teď jsou vděční za kraj.

Ale to byste snad nechtěli, aby to bylo jako ve Strakonicích, v Písku se vždycky pomýslelo výš. Je to tak?

To určitě. Všichni se nás před každou sezonou ptají, jaké si dáváme cíle. My říkáme, že chceme hrát kvalitní hokej, který se bude divákům líbit a chceme se pohybovat na špici tabulky druhé ligy. A samozřejmě se probojovat do play off a tam postoupit co nejdále. Může nastat situace, že mužstvo bude opravdu dobré a vytvoří se mu podmínky k tomu, aby postoupilo. Tomu by se nikdo z nás nebránil. Pokud taková situace nastane, tak určitě uděláme maximum pro to, aby se to podařilo. Na druhou stranu, když taková slova slyší písecký fanoušek, tak opomíjí všechny věci dopředu a chce jen postup. Zafixuje si, že cílem klubu byl postup a na konci sezony nám pak vytýká, že se to opět nepodařilo. Je třeba, aby se každý fanoušek na takovou záležitost díval reálně a cíle bral postupně tak, jak celá sezona probíhá. Dá se říci, že cíle se stanovují až v jejím průběhu.

Písecký dorost bude hrát extraligu a junioři první ligu. Co od těchto týmů v nadcházející sezoně očekáváte?

Naším prvním velkým úspěchem byl postup dorostenců do extraligy. V současné době se můžeme pochlubit tím, že máme všechny mládežnické týmy v nejvyšších možných soutěžích, kromě juniorů, kteří hrají druhou nejvyšší soutěž v republice. Myslím si, že na klub, který hraje druhou ligu mužů, je to nevídaný úspěch. Věřím, že mládež v Písku má velkou budoucnost a investované prostředky do ní, to je velice správný krok. Máme profesionální trenéry ve všech kategoriích, což nám přináší požadované ovoce.

S jakým osobním přáním půjdete do nové sezony?

Moje přání je, aby mužstvo hrálo na dobré úrovni, hráčům se vyhýbala zranění, tým byl kompaktní, v sezoně se hrálo co nejdéle a abychom v ní došli až do finále. Přál bych si, aby na stadion chodilo více lidí, než chodilo dosud, aby všichni byli spokojení a měli z výkonů mužstva a jeho hry co nejlepší pocit. Důležitá je finanční stránka věci, proto bych si rovněž přál, aby nám přibývali sponzoři a s tím i peníze, které pro činnost klubu potřebujeme. Přeji si, aby mládež, do které vkládáme velký finanční i trenérský potenciál, šla výkonnostně vzhůru, dosahovala dobrých výsledků a dokázala, že tato investice byla správná.

Autor: František Bořánek

30.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Mirovičtí žáci se učí anglicky s Američanem Benem.

Mirovičtí žáci se učí anglicky s Američanem Benem

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Prachatický hospic je hlavně o radosti

Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích není jen o smutku, bolesti a slzách. Dokazuje to nová kniha, kterou hospic vydal, s názvem Vinnetou se chce bratřit a další tajemství prachatického hospice.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení