Střelec Kala z týmu IHC Roller Storms hodně zlobil píseckou obranu, sám dal šest gólů.

ILHC Písek – IHC Rakovník 13:6 (1:2, 3:2, 5:2, 4:0).

Od začátku střetnutí se hrálo oboustranně hodně opatrně, takže šancí k vidění moc nebylo. Hrálo se hlavně ve středním pásmu. Až v 7. min. Kozma po přihrávce Kořánka otevřel skóre zápasu a Písek vedl 1:0. V předposlední a poslední minutě první části utkání ale hosté zaskočili domácí obranu a dostali se do vedení na 1:2.

V úvodu druhého dějství se Rakovníku podařilo překonat gólmana Myslivce potřetí a vedli již o dvě branky. Poté domácí Vácha snížil, ale hosté vzápětí přidali čtvrtý zásah. V poslední minutě této části písečtí hráči hned dvakrát překonali brankáře hostí. Do třetí části nastoupil rakovnický tým dost rozpačitě.

Okamžitě v první minutě třetí části se hráčům ILHC podařilo zásluhou Procházky strhnout vedení na svoji stranu a do konce třetiny ještě navýšili skóre na rozdíl tří branek.

V poslední části se již Rakovník nezmohl na odpor a ještě čtyřikrát inkasoval.

Branky ILHC: Kozma 3, Vácha 2, P. Procházka 2, Mikeska 2, Kořánek, Tajbl. Vyloučení 1:1, bez využití, osl. 1:0.

Sestava Písku: Myslivec (30. Šach) – Kořánek, Vácha, P. Procházka, Bican, Tajbl, Kozma, Mikeska, Novotný.

ILHC Písek – IHC Roller Storms 7:10 (1:2, 2:1, 1:4, 3:3).

Domácí zaspali úvod zápasu a již ve 46. sekundě poprvé inkasovali po úniku Kaly. Poté se hra vyrovnala, ale v 8. min. se Pražané opět zásluhou, obranou zapomenutého Kaly, dostali do dvoubrankového vedení. Až tři sekundy před koncem úvodní části Kozma po přihrávce Kořánka snížil na 1:2.

V úvodu druhé části Procházka vyrovnal. Tři minuty před druhou sirénou domácí opět zapoměli na Kalu a ten přidal svůj třetí gól. V poslední minutě dokázal Vácha vyrovnat na 3:3.

Na začátku třetího dějství se domácí snažili převzít iniciativu a tlačili se do útoku. Toho využil soupeř a z brejků trestal. Čtyři branky v domácí síti za šest minut prakticky zápas rozhodly.

V první minutě poslední části Písečtí zaveleli k útoku. Podařilo se jim dvakrát skórovat a snížit tak vedení hostí na rozdíl jedné branky. V polovině této části si soupeř ze dvou brejků pojistil své vedení a zápas tak rozhodl. Písku se ještě podařilo snížit, ale minutu před koncem Kala přidal desátou branku týmu a svoji šestou v tomto střetnutí.

Branky ILHC: Vácha 3, Kozma, Bican, P. Procházka, Kořánek. Bez vyloučení.

Sestava Písku: Šach (37. Myslivec) – Kořánek, Vácha, P. Procházka, Bican, Tajbl, Kozma, Mikeska, Novotný.

MILAN BUBENÍČEK