Navzdory herně kvalitní partii vyšli v utkání mužstev bojujících o osmičku naprázdno a po porážce 1:2 si nechali odskočit domácí Rebely v tabulce na sedm bodů. A důvod neúspěchu? Především téměř bezzubá koncovka.

Slovíčko „téměř“ vsunul do předchozí věty zanedlouho třiadvacetiletý forvard Jiří Ferebauer. Právě on se totiž pohotovou trefou ze vzduchu postaral o vedoucí, ale nakonec „zbytečný“ gól Jihočechů.

Pro odchovance českobudějovického hokeje byla havlíčkobrodská trefa pátou v této prvoligové sezoně. V jejím úvodu si příliš opravdové hokejové pohody neužíval. V osmatřiceti kolech tak nasbíral sedm bodů, přičemž v loňském truchlivém ročníku držel písecké barvy nad vodou 20 body (10 + 10) ze čtyřiceti utkání.

„V poslední době už je to na ledě docela dobré, takže věřím, že se ještě dokážu minimálně dostat na loňskou úroveň, kdy se mi docela dařilo,“ předesílá Jiří Ferebauer.

Jaké je vaše ohlédnutí za středečním utkáním v Havlíčkově Brodě?

Každopádně je velká škoda, že jsme odtud nějaký ten bod nepřivezli. Myslím si, že jsme byli v určitých pasážích zápasu lepším a aktivnějším týmem než Brod. Bohužel jsme neproměnili poměrně dost vyložených šancí, a to nás nakonec stálo body. Na jeden vstřelený gól je těžké hrát a vítězit.

Domácí Rebelové vám po vzájemném střetnutí utekli v tabulce už na rozdíl sedmi bodů. Může se to na vašem účinkování v boji o osmičku nějak podepsat?

Hrál se zápas o šest bodů a domácí ho zvládli lépe, protože byli o gól produktivnější. My ale samozřejmě vůbec nic nebalíme, ještě toho máme hodně před sebou. Důležité je, že šly naše výkony herně nahoru a potvrzuje se, že máme na to, abychom se o play off poprali. Uděláme maximum, aby se to podařilo.

V nejbližších dvou utkáních ale narazíte na dva vedoucí týmy tabulky a obrovské favority soutěže z Chomutova a Ústí nad Labem…

Jsou to samozřejmě těžcí soupeři, ale bylo by špatné, abychom do obou zápasů nastupovali se strachem. Pokusíme se v nich prostě vytěžit maximum, co půjde.

Předchozí výkony mužstva nesly opravdu vcelku solidní visačku kvality. Co je pro vás v současné době největším herním závažím?

Zapracovat rozhodně musíme na přesilovkách. Tím, že jsme na ledě aktivní, přibylo na nás docela dost faulů. Bohužel z tohoto nedokážeme vytěžit tolik, kolik bychom potřebovali. Musíme prostě přesilové hry více využívat, protože ty obvykle zápasy rozhodují.

V posledních utkáních nastupujete v útoku s Markem Vanišem a Jakubem Sujou, a vypadá to, že tahle spolupráce zatím funguje perfektně…

Taky si myslím, že to zatím není tak špatné, mám z toho docela dobrý pocit. Jsme mladí a hrajeme čtvrtou pětku, takže se musíme snažit bojovat, hodně bruslit a být pro soupeře nepříjemní. To je na ledě ten náš hlavní úkol. Teď se nám konečně podařilo dát gól, což nás samozřejmě hodně povzbudilo.

Vy osobně jste to v aktuální sezoně neměl zrovna jednoduché. Můžete se za svým vystoupením v jejím dosavadním průběhu letmo ohlédnout?

Za předchozího trenéra jsem dostával na ledě skutečně málo příležitostí a prostoru, a moc jsem toho nenahrál. I když je pravdou, že jsem se svým způsobem i herně trápil. Po příchodu pana Řeháčka je to jiné a cítím, že i moje výkony jdou přece jenom nahoru.

Chvíli se sice ještě hledalo optimální složení sestavy, v současnosti už se to ale plus mínus ustálilo. Co se mně týče, věřím, že se ještě dokážu dostat minimálně na úroveň minulé sezony, kdy se mi docela dařilo. Hlavní je, aby šlapal celý tým a já k tomu mohl co nejvíce přispět.

S kvalitativním i tabulkovým vzestupem týmu zatím paralelně stoupá také přízeň píseckých fanoušků, je to tak?

Diváků chodí v poslední době na naše domácí zápasy vážně docela dost, ale může to být samozřejmě ještě lepší. V kabině o tom mluvíme a samozřejmě jsme rádi, že máme takovou podporu. Úžasné je, že za námi jezdí fandové pravidelně i ven.

Také teď byli v Brodě hodně slyšet, i když to měli v boji s domácími diváky těžké. My se musíme pokusit o to, abychom jim v těch následujících zápasech udělali co nejvíce radosti, a poděkovali jim tak za jejich pomoc.