S tím ale na Zdeňka Špergera nechoďte!

Za necelý měsíc oslaví čtyřicítku, přesto stále patří k tomu nejluxusnějšímu zboží, které současná druhá nejvyšší soutěž v Česku nabízí. V nadcházející prvoligové sezoně se chystá využít jeho služeb mužstvo Písku.

Už první vystoupení zkušeného centra ve žlutomodrém dresu dalo fanouškům u Otavy další důvod k tomu, aby se na zápasy svého týmu těšili.

„Budeme fanoušky potřebovat, i když to hlavní je samozřejmě na nás hráčích,“ zve písecké příznivce do ochozů na ligové zápasy hokejista přezdívaný „Kába“.

Vaše mužstvo má za sebou dvojzápas s francouzským Gapem. Jaká byla tato konfrontace sil vašima očima?

Pro nás to byla určitě dobrá příprava. Na druhé straně je třeba říct, že nás tenhle soupeř až tak moc neprověřil a nebyl tak silný, jak jsem si myslel a jak ukazovaly jeho předchozí výsledky. Hráli jsme to dost na volno a moc jsme nebránili. Právě na to se teď musíme zaměřit, protože nám to zatím dělá potíže.

Vám osobně se zatím daří a spolupráce s Tomášem Nouzou a Vojtěchem Mrkvičkou funguje na výbornou…

Vojtu znám dobře z Tábora a vím, že se s ním hraje výborně. A „Nouzič“ je bez velkých debat skvělý a strašně šikovný hokejista. Na ledě si všichni dokážeme vyhovět. Otázkou ale je, jestli to takhle zůstane a složení útoků se ještě nepromíchá. Záleží samozřejmě na trenérech, jak to nakonec poskládají…

Odhalíte z dosavadní přípravy největší slabiny a přednosti současného výběru?

Jak už jsem řekl, naše největší slabina je v defenzívě. V obranném pásmu máme zatím hrozné zmatky. Každý by měl vědět, kde je na ledě jeho místo a co si musí v obranné fázi plnit. Špičku tabulky v sezoně asi hrát nebudeme, a proto je pro nás fungující defenzíva hrozně důležitá.

Musíme to vyladit. A přednosti? To se teprve ukáže. Každopádně je fajn, že to v kolektivu funguje. Mužstvo má chuť bojovat, a taky díky tomu se dají dělat dobré výsledky.

Jste nejzkušenějším hráčem v týmu. V Táboře jste měl v minulé sezoně céčko na dresu a byl vůdčí osobností. Jaké je to teď v Písku?

V mých letech už mě skoro nic nepřekvapí ani nerozhází. Zvykám si tady na nové prostředí, nové spoluhráče a partu. Je jasné, že jako zkušený hráč budu mít v týmu určitou roli a očekává se ode mne, že ji budu plnit. Nejsem na to ale v žádném případě sám.

Nová sezona už přešlapuje přede dveřmi. Věříte, že právě tento písecký tým v ní může uspět?

Je to jednoduché. Zadarmo v soutěži nic nedostaneme a čeká nás hodně práce, abychom uspěli. Věřit samozřejmě musím. Kdybych to měl už teď postavené jinak, nemám v týmu co pohledávat.

Jak velkou měrou mohou ke splnění sezónních plánů pomoci písečtí hokejoví fandové?

To hlavní je samozřejmě na nás. V Táboře jsem ale poznal, jak moc je podpora diváků důležitá. Atmosféra, kterou fanoušci dokázali vytvořit, nám hrozně pomáhala. Doufám, že si i tady v Písku najdou fandové cestu na hokej v co nejhojnějším počtu. Budeme je hodně potřebovat.