Písecký hokej ale nakonec na prvoligové mapě zůstal, a stejně tak se rozhodl pokračovat u Otavy i čtyřiadvacetiletý útočník Josef Slavík. Robustní hokejista zatím zanechává v přípravě výraznou stopu a naznačuje, že by měl patřit k ofenzivním tahounům tvořícího se kádru pro druhou nejvyšší soutěž.

Jaký je váš pohled na dosavadní fázi přípravy?

Je to stále hlavně období zkoušení. Trenéři testují hráče, promíchávají pětky, prostě taková ta klasika. V sestavě pro soutěž jsme vlastně zatím nehráli, ta se ještě určitě změní. Každopádně nám dosavadní zápasy ukázaly, že děláme až moc zbytečných chyb. Dost přidržujeme puky a z toho pramení zbytečné problémy. Směrem dopředu to až tak špatné není.

Vám osobně se prozatím daří…

Góly zatím padají a jsem za ně rád, je to ale i o štěstí. Musí se hodně střílet, zkoušet to. Že bych ale nějak vyčníval, to určitě ne. Stále ještě doháním fyzickou kondici. V létě jsem měl potíže s kolenem, což mě dost limitovalo. Musím to teď nějak nahnat.

V současném týmu jste po Karlu Mošovském druhým služebně nejstarším hráčem. Kdy a proč jste se rozhodl zůstat v Písku? Měl jste i jiné varianty?

Po té předchozí neúspěšně sezoně jsem přemýšlel, kde budu hrát. Měl jsem nabídku z Francie, ale když zůstal Písek v první lize, byla to pro mě jasná volba. Nakonec jsme se na dalším angažmá dohodli. Jsem rád, protože jsem chtěl zůstat doma, navíc v kvalitnější soutěži, než bych hrál ve Francii. Na tu mám ještě čas…

Mužstvo se před novou sezonou hodně změnilo. Jaká je v něm vlastně atmosféra?

Přišlo hodně nových kluků, někteří jsou tu zatím na zkoušku. Co tak ale pozoruju, jsou zatím všichni v pohodě, není tu žádný vyloženě negativní člověk. Parta by se mohla vytvořit hodně dobrá.

Nyní máte před sebou první přípravné zápasy na domácím ledě. Na co můžete diváky pozvat?

Konečně si můžeme zahrát i doma a těšíme se na to. Každopádně musíme k těm zápasům přistoupit tak, aby to bavilo nás i diváky. I když je to zatím jen příprava, fanoušci chtějí vidět hezké góly, pěkné akce, a ne nějakou plácanou. A na co je pozvat? Pivo sice zadarmo nebude, ale na hokej se přijít podívat můžou (úsměv).

Jaká jsou vaše přání do nové sezony?

Byl bych samozřejmě velmi rád, kdyby se nám jako mužstvu dařilo a v soutěži jsme se bez nějakých velkých stresů udrželi. A také si přeji, aby si lidé na hokej našli cestu a svým povzbuzováním nám v zápasech pomohli. Já osobně si přeji, abych zůstal zdravý a byl týmu co nejvíc prospěšný. Snad se to podaří.