V němž lídr soutěže z Holubova přivítal v tabulce druhý Písek.

BETONOVA HOLUBOV – HC ŠD PÍSEK 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Hosté přijeli k zápasu oslabeni o některé své opory, zato domácí vytasili do zápasu extraligového Nýdla, velezkušeného Čiperu a také navrátilce Bláhu. Jenže ani v takto nabité sestavě domácí na začátku zápasu nedokázali vzdorovat tlaku hostujícího týmu.

Písek tak poslal do vedení již ve 4. minutě O. Gába, jemuž gólovou šanci nádherně připravil Habart. A když se v početní výhodě od modré trefil i Kozák, přítomným divákům ztuhl úsměv ve tvářích.

V brance Písku stál neprůstřelný Buček. Ten ve druhé třetině předvedl celou řadu fantastických zákroků, hlavně ve dvou po sobě jdoucích dvojnásobných oslabeních. Za vše mluví poměr střel na branku, kdy domácí vyslali na Bučka dvanáct střel, zatímco hosté ohrozili gólmana Daška pouze dvakrát.

Poslední třetina měla přinést tlak domácí družiny, ale ten se překvapivě nekonal. A když se ve 35. minutě nádherně trefil písecký J. Roth, bylo o výsledku zápasu jasno.

Hosté se tak na Holubov dotáhli na rozdíl pouhých dvou bodů. V posledním zápase základní části ligy přivítá Švantlák tuto neděli poslední Český Krumlov (11.00).

Branky: O. Gába (Habart), Kozák (O. Gába), J. Roth. Vyloučení 4:7, využití 0:1, střely na branku 25:21, rozhodčí Mikl a Masař, 40 diváků.

Písecký trenér Vít Čapek po vítězném zápase spokojeně prohlásil: „Když jsem viděl, jak se před zápasem rozcvičujeme, musel jsem hráče důrazně napomenout. A zřejmě moje slova padla na úrodnou půdu, protože nám pak vyšel vstup do zápasu. Musím vyzdvihnout výkon našeho gólmana, takhle jsem ho chytat snad ještě neviděl, byl fantastický. I v oslabené sestavě jsme vybojovali velmi cenné vítězství, které ale nechci přeceňovat. Nicméně nám tato výhra opět zvedla sebevědomí a dokázali jsme si, že hodně nabitou sestavu Betonovy jsme schopni porazit.“

MICHAL GAREIS