IHC KOMTERM PÍSEK - HC TÁBOR 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Hrálo se v rychlém tempu, k vidění byly jak tvrdé osobní souboje, tak i celá řada gólových šancí, ale branky padly jenom tři. Brankáři Jágr respektive Čech byli výborní, i když domácí strážce svatyně působil klidnějším dojmem než jeho protějšek.

Raritou tohoto derby bylo, že proti sobě nastoupili dva bratři, odchovanci píseckého hokeje. V dresu IHC to byl útočník Jiří Kudrna, za hosty pak obránce Jan Kudrna. Ještě před zápasem jsme oběma položili několik otázek:

Co od zápasu očekáváte?

Jan Kudrna: „Přijel jsem do Písku jako ke každému jinému zápasu. Mám už něco odehráno, takže taková derby moc neprožívám. Dva poslední zápasy se nám nepovedly, takže chceme v Písku uhrát co nejlepší výsledek. To znamená vyhrát a získat tři body.“

Jiří Kudrna: „My jsme na tom podobně. Několikrát jsme před tím v řadě prohráli, ale v minulém kole jsme dokázali zvítězit v Benátkách nad Jizerou, takže budeme chtít v derby na tuto výhru navázat a získat doma tři body.“

Hecovali jste se spolu před tímto zápasem?

Jiří Kudrna: „Kdepak, nám už je oběma přes třicet a podobných zápasů jsme již sehráli celou řadu, takže už to nijak neprožíváme.“

Jan Kudrna: „S tím souhlasím. Naposledy jsme se spolu viděli někdy před týdnem a v úterý jsme spolu krátce mluvili po telefonu. O hokeji jsme se ale nebavili.“

Pojďme už k samotnému zápasu. Provázela ho výborná atmosféra, vždyť na tribunách bylo kolem dvou tisícovek diváků a tábory fanoušků obou týmů o sobě dávaly hodně slyšet.

Derby začalo pro domácí velkým šokem, již po čtyřiatřiceti vteřinách hry dal slovenský útočník Török, hrající za Tábor, nejrychlejší gól 11. kola – 0:1.

Hosté byli i nadále při chuti a na několik minut zatlačili písecké hráče před jejich branku, takže gólman Jágr měl po střelecké kanonádě soupeře brzy propocený dres. Až v 5. min. poprvé zahrozil tým IHC, střelu Stejskala však brankář Čech kryl. Na konci téže minuty Heš zkušeně objel soupeřovu branku a puk uklidil do sítě – 1:1.

Za dvě minuty pálil Nedvěd, ale táborský gólman byl opět na místě. V 8. min. byl hostům vyloučen Kanov, ale Písečtí početní převahu na ledě nevyužili. V 11. min. střelu Kanova ještě tečoval Ježek a puk jen těsně minul tyč Jágrovy branky.

V 17. min. měl obrovskou příležitost ke skórování Heřman, ale Jágra nepřekonal. Za minutu na druhé straně dělovku Ferebauera vyrazil Čech betony před sebe. V 19. min. zahrozili hosté, od modré pálil Havran a Jágr byl opět připraven.

Také do druhé třetiny lépe vstoupili hosté, ve 21. min. kryl Jágr velkou šanci D. Nedorosta. Poté šli dva domácí hráči brzy po sobě na trestnou lavici a Táboru se naskytla 48 vteřin trvající přesilovka pět na tři, ale Písek se ubránil.

Ve 27. min. zlikvidoval Jágr únik Andrese, takže za další minutu platilo fotbalové nedáš – dostaneš. Plášek po asistenci Nedvěda se Slavíkem poslal Písek do vedení – 2:1.

Ve 31. min. dobře střílel domácí Slavík, ale gólman Čech byl proti. Ve 36. min. byl hostům vyloučen Petráček, a přestože domácí hráči rozpoutali před brankou Čecha rychlý kolotoč, gól už nepadl.

V úvodu třetího dějství mohl vedení Písku pojistit Dragoun, mířil však těsně vedle branky. V polovině třetiny zahrozil táborský Šperger, ale Jágr znovu prokázal svoje kvality. A drama vrcholilo.

V 59. min. sáhli hosté ke hře bez brankáře, a když byl ještě domácím vyloučen jeden hráč, měli výhodu dvou mužů na ledě. Z velkého tlaku však hosté již neskórovali a Písek tak vyhrál derby 2:1.

Branky: 5. Heš (Kudrna), 28. Plášek (Nedvěd, Slavík) – 1. Török (Štrba, Havran). Vyl. 4:4, bez využití, rozhodčí Trombík – Jureček, Rychlý, 2000 diváků.

Tímto vítězstvím se Písek posunul v tabulce soutěže na 13. místo (11 bodů, skóre 17:26), Tábor klesl na 14. místo (11 bodů, skóre 23:25). Již zítra se mužstvo IHC znovu představí na svém ledě, od 17.30 hodin hostí HC Olomouc.