IHC KOMTERM PÍSEK – KLH CHOMUTOV 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Domácí chtěli favorita co nejvíce potrápit a vstoupili do zápasu bez respektu. Jenomže jejich snahu zhatil již ve 2. min. Slavík, který byl za zbytečný faul poslán na trestnou lavici. Jihočeši se ubránili a ve 4. min. putoval za katr i hostující Jíra.

Hrálo se v tempu, ale šancí před brankami moc nebylo. Až v 7. min. kryl domácí brankář Jágr nahození Kuběny. Písečtí přežili i druhé oslabení, i když v 8. min. měl Jágr plné ruce práce se střelou Havíře jako i o minutu později s dělovkou Bendy od modré.

Ještě v 9. min. ukryl hostující gólman Hanuljak ve své lapačce střelecký pokus Vráblíka a za dvě minuty si poradil i s dělovkou Mazance. Poté přišlo vhazování napravo od Jágrovy branky a Kraft byl svým důrazem úspěšný – 0:1. Dvě minuty před sirénou mohl vstřelit Kraft druhý gól, ale Jágr zabránil puku v cestě do sítě.

V prostřední části potvrdil Chomutov své ambice a třemi vstřelenými góly vlastně rozhodl o výsledku zápasu – 0:4.

Ve třetím dějství se domácí snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale příležitosti Stejskala, Vl. Nováka či Mazance zůstaly nevyužity. To platilo i šest minut před koncem, kdy Písečtí nevyužili ani dvojnásobnou početní převahu na ledě. Gólman Hanuljak byl prostě neprůstřelný. V 57. min. pak Jíra pečetil výhru Chomutova nad Pískem 5:0.

Branky: 11. a 40. Kraft (Pulpán), 29. Jíra (M. Procházka), 32. Prošek (Davídek, Benda), 57. Jíra (Kraft, Benda). Vyl. 5:4 (navíc domácí Stejskal 10 min. OT), využ 0:1, rozhodčí Vampola – Dřínovský, Chocholouš, 1042 diváků.

Sestava Písku: Jágr – Mazanec, Vomela, P. Procházka, Vráblík, P. Novák, Výborný, R. Procházka, Jank – Dragoun, Bláha, Polodna – Kudrna, Ferebauer, Stejskal – Suja, Ježek, Vl. Novák – Šulčík, Slavík, Kellner. Trenér Rudolf Suchánek.