Co očekáváte od svého působení v prvoligovém týmu IHC?

Od svého působení v Písku očekávám to, že se časem mohu vrátit tam, odkud jsem přišel. To znamená do extraligy. Tu bych si někdy opět rád zahrál. Ale teď jsem v Písku, kde bych měl mít více příležitostí se ukázat. To jsem za poslední dva roky v Ústí moc neměl, navíc nebyla ani důvěru trenéra, takže pro mě bylo těžké dostat se nazpátek.

Jaké byly vaše první kroky v seznamování se s novým kolektivem hráčů a s prostředím v Písku?

Kluci z týmu mě přijali výborně. Pokud se nechováte nějak povýšenecky či podobně, je to všechno v pohodě. Přípravné zápasy, které jsem s mužstvem dosud odehrál, byly pro mě o něco snadnější, než kdybych sem přišel v průběhu sezony. Zatím je to takové postupné rozkoukávání s klukama v kabině i na ledě, a samozřejmě i s herním stylem. Dalo by se říci, že jsem stále ve fázi poznávání (smích).

Jaký úsudek jste si udělal o píseckém týmu v přátelských zápasech, které jste s ním odehrál?

Zápasy mi ukázaly, že písecký tým hraje útočný hokej, bez vyčkávání, a takový styl hry mně vyhovuje. V týmu jsou mladí kluci, kteří dobře bruslí a výborně se doplňují se staršími hráči. Zatím je všechno v pořádku.

V pondělí sehrajete generálku na ledě extraligových Českých Budějovic. Jaké to bude utkání?

Jak pro nás, tak i pro Budějovice to bude poslední příprava před zahájením soutěží. Soupeř už bude mít poskládaný tým, který ve stejném složení začne extraligu. Možná z hráčů spadne tlak, který byl mezi kluky, kteří v přípravě usilovali o své místo v sestavě. O to bude tento zápas těžší. Pro nás to ale bude hodně dobrá příprava.

Když to porovnáte, je velký rozdíl mezi extraligou a první ligou?

Je. To určitě. První liga je trochu jiná. Při zápasech je k vidění hodně osobních soubojů, zvláště v rozích kluziště. Extraliga se hraje systémem, že každý si drží svoje místo a jako by z daného systému nevypadává. Tady je to hodně o osobní obraně, neustále jste u protihráče, takže i na prosazení je lepší extraliga než první liga.

Vaše jméno by mělo být tahákem pro písecké příznivce, kteří budou chodit na prvoligové zápasy. Nebude vám tento fakt tak trochu svazovat nohy?

Já myslím, že ne. V extralize jsem odehrál řadu zápasů včetně finálové série se Spartou, ale i utkání v zahraničí, například Superpohár, takže to by mi nemělo vadit. Naopak, pokud budou chodit diváci na známé hráče, a já bych měl být mezi nimi, bude to pro mě ještě větší motivace. A když se mi bude na ledě dařit a některé kluby z extraligy pak o mě projeví zájem, tak to bude jenom dobře.

Jsem rád za šanci, kterou jsem od Písku dostal a chci mu to vrátit co nejlepšími výkony. Tým IHC je nováčkem soutěže a určitě to nebude mít v lize jednoduché, ale já věřím, že se s tím všichni dobře popasujeme a budeme hrát alespoň v klidném středu tabulky.

Do prvoligové soutěže vstoupíte ve středu domácím zápasem proti Třebíči. Jaký je to soupeř na úplný začátek?

Proti Třebíči jsem už odehrál několik zápasů a myslím si, že je to podobné mužstvo, jako je v Písku. Jsou tam mladí kluci, rychlí, bojovní, ale hrají tam i hokejisté z různých extraligových klubů. Je to tak nějak promíchané. Myslím si, že Písek bude hrát s takovými soupeři jako je Kadaň, Třebíč či Jihlava o klidná patra tabulky.

Co byste si přál od svého působení v Písku?

Trenéři na mě budou nějakým způsobem spoléhat, takže pro mě je výzvou, abych novému týmu co nejvíce pomohl, abychom hned od začátku nehráli na spodku tabulky. Věřím v týmového ducha a v úspěšný začátek. Přál bych si, abychom dobře zahájilia hráli takový hokej, který nám bude sedět a také bude pro diváky zajímavý a atraktivní.