První zápas:

SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ – HC ŠD PÍSEK 2:3 v prodloužení (2:2, 0:0, 0:0 – 0:1)

Hosté přijeli bez svého kanonýra J. Kováře, který je po operaci kolena, ale nově v sestavě s Nikolou Gajovským. Úvod vyšel Písku výborně, v 5. min. napřáhl na modré M. Všetečka a míček skončil v šibenici domácí kasy – 0:1.

Za minutu bylo srovnáno. Míček nahozený Pultrem gólman D. Gába vyrazil na prsa D. Lakatoše, který se štěstím srovnal na 1:1. Pak se vyznamenal hostující gólman, jenž s přehledem zlikvidoval Kalátův nájezd.

Ve 13. min. se dostali do vedení domácí, kteří Císařem využili početní výhodu při vyloučení Sýbka – 2:1. S rychlou odpovědí přispěchal Vážný. Na jeho střelu švihem gólman Hronek nezareagoval – 2:2.

Do vedení mohl poslat hosty hned v úvodu prostřední části hry Kubeš, ale ze tří metrů netrefil prázdnou branku. Další obrovská šance Písku přišla ve 22. minutě, únik O. Gáby a Gajovského zakončil prvně jmenovaný trochu sobecky. Domácí začali tahat za kratší konec a zdálo se, jako by jim začaly ubývat síly.

Třetí třetina už patřila jasně hostům, jenže gólově se nedokázali prosadit. Obrovskou šanci měl na začátku prodloužení Kalát, který propálil D. Gábu, ale na brankové čáře míček vyškrábl do bezpečí M. Všetečka.

Pak přišlo velice přísné vyloučení hostujícího Kabeleho a domácí tak měli velikou šanci na vstřelení rozhodující branky. Jenže v rohu hřiště vybojoval písecký Rod míček nad Císařem, vyslal do brejku Habarta a ten střelou do šibenice rozhodl – 2:3.

Branky Písku: M. Všetečka (Sýbek), Vážný (Kott), Habart (Rod). Vyloučení 2:5, využití 1:0, oslabení 0:1, střely na branku 23:38, rozhodčí Mikl a Zachoval, 165 diváků.

Druhý zápas:

HC ŠD PÍSEK – SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Zcela zaplněný hokejbalový stánek v Písku byl svědkem druhého semifinálového duelu. Hosté přijeli i s autobusem fanoušků a atmosféra, při které nechyběly ani dýmovnice, byla parádní. A nemalou zásluhu na tom měl i výkon domácích hráčů.

Ve 4. min. poslal domácí do vedení O. Gába, a když v 8. min. zvýšil N. Gajovký na 2:0, začalo to s vítězem základní části vypadat zle. Hosté poprvé prověřili mladíčka v písecké brance Davida Gábu až v 9. min., ale střele Lakatoše chyběla razance. V poslední minutě první části hry na polovině hřiště poslal střílenou přihrávku Rod na hokejku Sýbka a tomu stačilo jen správně nastavit lopatu své hole – 3:0.

Ve 24. min. to byl znovu Sýbek, který zachytil špatné vyhození Hadače a s přehledem zvýšil na 4:0. V tu chvíli bylo jasné, že hosté si domů odvezou nečekaný debakl.

Ve 28. min. se opět prosadila první domácí formace: Gajovský svou druhou brankou v zápase upravil již na 5:0. A Hronka v brance Suchdola vystřídal Stříbrný.

Poslední třetina se hrála už jen z povinnosti. Ve 33. min. dal výsledku konečnou podobu J. Roth, který bekhendem překonal gólmana Stříbrného – 6:0.
Písečtí si tak po roce znovu zahrají finále. Na Suchdol, který v základní části prohrál pouze jediný zápas, tak zbyla pouze bronzová medaile. Ve finále se Písečtí střetnou s vítězem série Zliv – Vltava ČB.

Branky: Gajovský 2 (O. Gába, Sýbek), Sýbek 2 (Rod, O. Gába), O. Gába, J. Roth (Kott). Vyloučení 8:4, bez využití, osl. 1:0, střely na branku 26:18, rozhodčí Vařák a Zachoval, 180 diváků.

Sestava Písku: D. Gába – Rod, M. Všetečka, Sup, Hronek, Kozák, Bárta, Vážný – Sýbek, O. Gába, Gajovský – Kabele, Habart, Hromádka – Kubeš, J. Roth, Kott – V. Roth, Šimoník.

Písecký trenér Vít Čapek po utkání řekl: „Celou sérii jsme odehráli jako tým, srdcem. Kluci padali do střel doslova po hlavě. V brance se dařilo D. Gábovi. Je neuvěřitelné, jak ve svých šestnácti letech dovede chytat. Suchdol na nás v play off prostě neumí. Chci poděkovat našim divákům, kteří se opět sešli v hojném počtu. Klukům se pak v takové atmosféře hraje skvěle.“