Tým IHC Komterm vyhrál třetí utkání kvalifikace o 1. ligu ve Valašském Meziříčí na samostatné nájezdy a rozhodl tak již o svém prvenství ve skupině a postupu do vyšší soutěže. V dnešním domácím utkání proti Litoměřicím (18.00) již mohou hrát písečtí hokejisté uvolněně, bez zábran a měli by divákům připravit na závěr úspěšné sezony pěkný sportovní zážitek.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – IHC KOMTERM PÍSEK sn 2:3 (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

První třetina skončila nerozhodně 1:1, když nejprve v 8. min. šli domácí do vedení brankou Krisla, ale ve 13. min. vyrovnal Urbanec. V prostřední části zápasu padl jediný gól a vstřelil jej písecký Mošovský.

Ve třetí třetině srovnal domácí Bokroš na 2:2. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se dařilo píseckému obránci Robertu Procházkovi, který rozhodl o tom, že Písek si domů vezl dva body a domácí Bobři získali jeden bod.

Trenér píseckého týmu Rudolf Suchánek po utkání řekl:

„Pro nás to byl klíčový zápas kvalifikace. Jsem velice rád, že jsme ho takto zvládli a že se již nemusíme nervovat, jak dopadne úterní domácí duel. Soupeř vstřelil oba góly v přesilovce. Já mám na vyloučení našich hráčů svůj názor, ale už to nezměním. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde o našem vítězství rozhodl Robert Procházka. Děkuji všem našim hráčům za výborný výkon a zisk tolik potřebných bodů. Doufám, že na úterní zápas přijde hodně diváků, kteří uvidí pěkný hokej.“

Sestava Písku: Hrubec – Mazanec, Heršálek, R. Procházka, Vomela, P. Procházka, Mrkvička, Kalečík – Mošovský, Suchánek, Novák – Ježek, Rezek, Šulčík – Kořánek, Bláha, Urbanec – Rod, Vaniš, Stejskal.