IHC KOMTERM PÍSEK – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Domácí věděli o soupeři pouze to, že v play off nepoznal hořkost porážky a má ve svém kádru několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Písečtí svým výkonem navázali na poslední finálový duel s J. Hradcem (5:0) a poslali Bobry domů se čtyřbrankovým přídělem.

Velkou postavou domácího týmu byl gólman Hrubec, který v úvodu první třetiny několikrát úspěšně uhasil vznikající požár před vlastní brankou po chybách spoluhráčů v obranné činnosti. Ale velké šance měli hosté v celém zápase, přesto Hrubec na jeho konci udržel čisté konto.

Potřebné uklidnění do domácích řad přinesla 8. min. a vedoucí gól Kořánka, kterému asistovali Bláha a Urbanec. Za dvě minuty mohl srovnat Šebesta, ale Hrubec byl proti. Dobře si vedl i brankář hostí Krumpoch, který v závěru úvodního dějství vychytal nejprve Šulčíka a po něm i Stejskala.

Vstup do prostřední části zápasu lépe vyšel hráčům IHC. Ve 24. min. namazal Rod puk před branku Stejskalovi a ten prostřelil hodně nejistého Krumpocha – 2:0. Ve 28. min. se skóre opět měnilo: Šulčík prošel přes bránící hráče a svůj průnik zakončil přesnou střelou – 3:0.

Na druhé straně domácím zatrnulo při šanci Sochorka, ale Hrubec se štěstím zachránil. V polovině zápasu mohl skórovat Mošovský, ale zblízka na Krumpocha nevyzrál. A když se ve 37. min. proti Hrubcovi střelecky neprosadil Kovář, byl stav po dvou třetinách 3:0 pro Písek.

Začátek třetího dějství přál opět domácím hokejistům, kteří využili početní převahu pět proti třem. Šulčík našel před brankou Roda a ten dal pohodlně na 4:0. A bylo rozhodnuto. Ve zbytku času již domácí hráli to, co potřebovali a za potlesku diváků, kterých přišlo v konkurenci televizního fotbalového derby pražských „S“ o něco méně, než na poslední finálový zápas s týmem Vajgaru, dovedli zápas do vítězného konce.

Trenér píseckého týmu Rudolf Suchánek po utkání řekl: „Věřím, že náš dobrý výkon potvrdíme ve středečním zápase v Litoměřicích.“

Sestava Písku: Hrubec – Mazanec (41. Kalečík), Vomela, R. Procházka, Heršálek, P. Procházka, Mrkvička – Mošovský, Suchánek, Novák – Ježek, Hovora, Šulčík – Kořánek, Bláha, Urbanec – Rod, Kazatel, Stejskal – Rezek.