Vítězný gól týmu IHC vstřelil Radek Hovora

Písek – Ve středečním utkání 44. kola druhé ligy vyhráli hokejisté Písku v Kutné Hoře 5:4 a navázali tak v prvním letošním duelu na svou výbornou formu z loňského roku.

8.1.2010

Písecký hokejista Tomáš Květoň (vpravo) zaznamenal v utkání druhé ligy proti kutnohorským Sršňům tři kanadské body za jeden vstřelený gól a dvě asistence. Foto: Deník/František Bořánek

HC SRŠNI KUTNÁ HORA - IHC KOMTERM PÍSEK 4:5 (2:3, 1:1, 1:1).

V této sezoně mají písečtí hokejisté se Sršny aktivní bilanci, dosud vyhráli všechny tři odehrány zápasy. Středeční zápas přinesl vyrovnanou partii, ve které se o konečném výsledku rozhodlo již v úvodní třetině.

V 11. min. první části zápasu skórovali domácí Králíček i písecký Šulčík, pak ale za tři minuty přidal druhý gól hostů Květoň a v 18. min. zvýšil Heršálek již na 3:1 pro tým IHC. Minutu před sirénou vrátil domácí R. Bláha svůj celek do zápasu, když snížil na 2:3.

Prostřední část utkání začali lépé opět písečtí hokejisté, když ve 25. min. zvýšil na rozdíl dvou branek Novák – 2:4. Za minutu však Hemský vstřelil kontaktní gól a bylo to 3:4.

Ve třetím dějství tohoto zajímavého zápasu padly opět dvě branky, po jedné na každé straně. V 51. min. zvýšil Hovora na 5:3 pro IHC, ale v 56. min. se skóre opět měnilo: Kadlec upravil na konečných 4:5 pro hosty.

Vyloučení 7:6, využití 2:1, před 330 diváky rozhodoval Chlaň. Trenér píseckého mužstva Rudolf Suchánek po zápaseřekl:

„V utkání se ukázala delší herní přestávka, přesto si myslím, že jsme měli po celou dobu zápas pod kontrolou. Domácímu týmu výborně zachytal brankář Kalousek, proti kterému se naši střelci nemohli prosadit. Do sestavy se již vrátili uzdravení hráči Tollinger a Javůrek, stále nám však chybějí zranění Kořánek, Dietz a Ježek. Příležitost ke hře dostal i českobudějovický junior Vaniš. O víkendu máme volno, ve středu pak doma hostíme Žďár nad Sázavou.“

Sestava Písku: Pinkas – Kalečík, R. Procházka, P. Procházka, Tollinger, Heršálek, Mazanec, Všetečka – Rezek, M. Bláha, Hovora – Šulčík, Květoň, Gába – Novák, Suchánek, Míka – Javůrek, Slavík, Vaniš.

O tomto víkendu mají hokejisté Písku volno, ve středu 13. 1. hrají doma se Žďárem nad Sázavou.

Autor: František Bořánek

8.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč Obsluha ostatních strojů na výrobu a úpravu textilních, kožených a kožešinových výrobků jinde neuvedená DĚLNÍK/CE VE VÝROBĚ - SEŘIZOVÁNÍ A OBSLUHA VYSEKÁVACÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení., Pracovní náplň: obsluha strojů, seřizování, Vhodné: Pro muže i ženy i bez praxe, Požadavky:, - Ochota pracovat ve směnném provozu, - pracovitost, samostatnost, zodpovědnost, - trestní bezúhonnost, Nabízíme:, - Práci v klidném čistém prostředí v centru Písku, - Příspěvek na dopravu pro mimo písecké , - Pracovní doba 37,5 hod/týdně, - Mimořádné bonusy za noční směny 400Kč/za noční směnu + 20Kč/hod, - 5 týdnů dovolené, - Stravenky v hodnotě 100 Kč/směnu plně hrazené zaměstnavatelem, - Příspěvek na PP po zk.době, - Cafeterie po odpracovaném roce. Pracoviště: Ert automotive bohemia, s.r.o., U Vodárny, č.p. 1506, 397 01 Písek 1. Informace: Kristina Binědová, +420 703 144 759. Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 000 Kč Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci OSTATNÍ ZPRACOVATELÉ MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: CIZ, Místo výkonu práce: Vodňanská drůbež - Mirovice., Náplň práce:, - ukládání drůbeže na tácky, sáčkování a balení kuřat, kontrola kvality masa, obsluha balícího a etiketovacího zařízení., Nabízíme: zaměstnavatel zajistí ubytování., První kontakt POUZE TELEFONICKY: pí. Liliya Holubka tel. 602 133 534 (mezi 8:00 - 16:00 hod.). Pracoviště: Berkut bohemia s.r.o. - pracoviště mirovice, Zámostí, č.p. 272, 398 06 Mirovice. Informace: Liliya Holubka, +420 602 133 534. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 25 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci VEDOUCÍ FAKTURACE A ADMINISTRATIVY. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: řízení fakturace a administravy a s tím spojené činnosti, Požadavky: práce s PC, zodpovědnost, schopnost řízení kolektivu.. Pracoviště: Polanských, s.r.o. - velkoobchod potravin, Mírová, č.p. 144, 398 11 Protivín. Informace: Roman Polanský, +420 736 521 151. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 18 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) ŘIDIČ SK. B. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní náplň: rozvoz potravin , Požadujeme: ŘP skup.B, čistý trestní rejstřík, spolehlivost, flexibilita. Pracoviště: Polanských, s.r.o., Mírová, č.p. 146, 398 11 Protivín. Informace: Roman Polanský, +420 736 521 151.

Hokejisty čekají jihočeská derby

Házenkářky mají první výhru

Zlaté překážky Terezy Babické a tyč Karolíny Podlahové

České Budějovice – Tereza Babická (Sokol ČB), 15letá svěřenkyně Jiřího Coufa, v sobotu 22. září excelovala v mistrovství ČR žactva v Jablonci v běhu na 100 metrů překážek.

Byla to pořádná bitva, ale ČEZ Motor dokázal prostějovské Jestřáby zkrotit

České Budějovice – V šestém kole první Chance ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Prostějovem 4:3. Hned v pondělí čeká Jihočechy další zápas v Kadani (18).

Fotbalový víkend na jihu Čech

České Budějovice - Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úředně od 16:30 hodin.

Soupeř má výborné přesilovky, musíme hrát disciplinovaně, upozorňuje Aleš Totter

České Budějovice - Domácí neporazitelnost budou hájit hokejisté ČEZ Motoru v sobotním utkání šestého kola první Chance ligy proti Prostějovu. Začátek je v Budvar aréně v 17 hodin.