Kvalifikační utkání o 1. ligu: HC ZVVZ Milevsko - HC Kohouti Tábor 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Milevští se však, i přes problémy, které je zaskočily ještě před vstupem do kvalifikace v podobě ztráty domácího ledu, ale i dalších, vyrovnali s kvalifikací výborně.

Jejich příznivci je jezdili ve velkém počtu povzbuzovat do Tábora, kde našli dočasný azyl, navíc získali spřízněné fanoušky i z řad místních, diváků.

Atmosféra při „domácích“ zápasech byla výborná, i když pro samotné aktéry to bylo prodloužení sezony nad plán. Všude už se s hokejem skončilo, ale pro dva jihočeské týmy sezona stále trvala.

I když milevští hokejisté nevěděli, a možná stále ještě neví, co je čeká, v tom smyslu, zda vůbec v přístí sezoně vyjedou na domácí led, šli pod vedením trenéra Rudolfa Suchánka do bojů o vyšší soutěž s velkým odhodláním. Ne všechno se podařilo, přece jenom na domácím zimáku by se jim s čistou hlavou asi hrálo lépe, ale i tak obstáli se ctí.

Vždyť na jejich zápasy se jezdili dívat i hokejoví příznivci z Písku, kteří už jaksi vydýchali obrovské zklamání z vyřazení týmu IHC již v prvním kole play off. A tak potajmu drželi palce Milevsku, svému odvěkému okresnímu rivalovi a přáli mu úspěch.

Škoda, že to mužstvu HC ZVVZ Milevsko nevyšlo. Bylo by jistě hodně zajímavé, jak by se věci vyvíjely po jeho případném postupu. Hodně se toho v kuloárech napovídalo, že by Milevsko stejně soutěž nehrálo a prodalo ji, možná právě Písku, ale znáte to.

Jedna paní povídala. Nyní je už zbytečné o tom přemýšlet. Vždyť za pár dní je tady květen a to už v klubech začíná suchá příprava na další sezonu.

Unavení milevští hráči si teď na nějaký čas od hokeje odpočinou a užijí si zaslouženou dovolenou. V příštích dnech budeme pozorně sledovat jednání ohledně budoucnosti milevského klubu. Klubu s dlouholetou a úspěšnou historií a tradicí. Věřme, že všechno dobře dopadne.