Hokejisté IHC Písek prohráli doma s HC Řisuty 1:3, po třetinách 0:1, 0:1, 1:1.

Z týmů, na které Písek mohl narazit, byly Řisuty nejhratelnějším soupeřem a čekalo se, že si sním doma poradí. Nestalo se. Hosté se ve 14. min. ujali vedení brankou Šelichy. V prostřední třetině přidal stejný hráč druhý gól a brankář Kubiš se nechal vystřídat Pinkasem. Domácí si vypracovali několik slibných šancí, ale nedokázali je proměnit.

Do černého se trefil až ve 45. min. Míka. Písečtí pak měli obrovský tlak, ale vyrovnávací gól stále nepřicházel. V poslední minutě závěrečné třetiny, při power–play týmu IHC, ujel Šelicha a završil svůj úterní hattrick – 1:3.

Písecký trenér Jan Rybáček: „Nehráli jsme dobře, chyběla kombinace a málo jsme se dostávali ke střelbě. Soupeř nás bohužel převyšoval, jeho hráči byli rychlejší, agresivnější a výborně bránili. Dát doma jeden gól v tak důležitém zápase, je velice málo. Dělali jsme chyby, které se prostě dělat nesmí.“
Sestava Písku: Kubiš (34. Pinkas) – Burkoň, Svoboda, Vokatý, Hauer, Předota, Jelínek – Novák, Hovora, Mošovský – Nikodém, Vondřich, Mikeska – Míka, Kica, Kašpar – Řehoř, Stejskal.


Mužstvo HC ZVVZ Milevsko vyhrálo v Děčíně 1:2, po třetinách 1:0, 0:1, 0:1.

Branky vítězů vstřelili Filipi a Šperger.

„Nevěděli jsme, co můžeme od Děčína čekat, proto jsme vsadili na pozornou hru v obraně. A to se nám vyplatilo. V závěru první třetiny šel soupeř do vedení, ale potom od poloviny zápasu jsme byli lepším týmem a dostávali jsme soupeře pod tlak. Dali jsme dva góly, navíc jsme ještě nastřelili čtyři tyčky, takže naše výhra mohla být výraznější. Přesto jsem rád, že jsme první zápas vyhráli a pokusíme se o vítězství i ve druhém utkání na ledě Děčína,“ řekl nám včera trenér milevského týmu Rudolf Suchánek.

Sestava Milevska: D. Svoboda – Žlůva, Velíšek, Ulman, Schmied, Votruba, Štych – Pitel, Štefan, Krejčí – Hamerle, Šperger, Šulčík – Novotný, Filipi, Suchánek – Fořt, Müller, Urbanec.