Znovu se potvrdilo, že hrát utkání play off, byť v domácím prostředí, je docela něco jiného, než v základní či nadstavbové části 2. hokejové ligy. O tom se minulý víkend přesvědčily oba týmy z našeho okresu.

Až do prodloužení

Písek hostil nepříjemný soupeře, Klatovy. První dvě třetiny skončily bez branek. Oba celky si tak nechaly dramatické okamžiky až na poslední dějství.

To nejprve ve 45. min. domácí Vondřich otevřel skóre zápasu – 1:0. Tři minuty před závěrečnou sirénou však hostující Polák využil přesilovku při vyloučení Vokatého a srovnal na 1:1. Utkání tak nasměrovalo do prodloužení. Oba celky hrály velice opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu. Necelé dvě minuty před koncem však domácí využili závaru před soupeřovou svatyní a Řehoř střelou pod horní tyčku Halmošiho branky rozhodl – 2:1.

V utkání bylo vyloučeno celkem 20 hráčů (8:12, navíc domácí Kořánek a Vokatý dostali desetiminutové tresty). Jedinou přesilovku využili hosté v 57. min., kdy vyrovnali stav zápasu na 1:1.

Sestava Písku: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Kalečík, Hauer, Vokatý, Kříž – Kica, Míka, Novák – Kořánek, Mošovský, Nikodém – Vondřich, Mikeska, Slavík – Kašpar, Řehoř.

Trenér mužstva Jan Rybáček: „Jsem rád, že jsme utkání dovedli do vítězného konce a udělali tak úspěšný první krok. Myslím, že nám tento výsledek pomohl psychicky do nedělního druhého zápasu. Ukázalo se, že Klatovy mají kvalitní mužstvo, které výborně brání. Nám se některé věci nedařily, ale to už je v tuto chvíli jedno. Hlavně, abychom se jich vyvarovali v dalších duelech. Kluci bojovali a zaslouženě vyhráli.“

Druhá třetina

Hokejisté HC ZVVZ Milevsko porazili na svém hřišti tým Jablonce nad Nisou 4:2, po třetinách 0:0, 3:1, 1:1.

O svém vítězství domácí rozhodli na začátku prostřední části utkání, kdy během dvou minut vstřelili Hamerlem, Novotným a Krejčím tři góly. Za další dvě minuty ale hostující Divíšek snížil na 3:1 a ve 43. min. pak Drak dokonce upravil na 3:2. Rozhodnutí přinesl gól Špergera v poslední minutě základní hrací doby, kdy hosté, ve snaze srovnat skóre, již hráli bez brankáře – 4:2.

Vyloučení 8:4, navíc hostující Drak 10 minut, ani jedno mužstvo nevyužilo přesilovou hru.

Sestava Milevska: D. Svoboda – Žlůva, Velíšek, Ulman, Schmied, Štych, Votruba – Krejčí, Štefan, Pitel – Šulčík, Šperger, Hamerle – Suchánek, Filipi, Novotný – Urbanec, Müller, Fořt.

Milevský trenér Rudolf Suchánek: „V utkání jsme byli dost nervózní, neboť se nám před vlastním publikem nehraje moc dobře. I proto nebyl náš výkon takový, jak jsme si představovali. Jsem ale rád, že jsme úvodní zápas play off vyhráli a získali tak dobrou výchozí pozici do dalšího střetnutí.“

Druhé zápasy

Nedělní utkání přinesla větší brankovou úrodu.

Milevsko doma porazilo Jablonec vysoko 7:1, po třetinách 2:1, 2:0, 3:0. Úvod zápasu patřil Severočechům, kteří šli již ve 2. min. do vedení brankou Šestáka. Domácí pak v 6. min. brankami Štefana a Špergera skóre otočili – 2:1.

V prostřední části se gólově prosadili Filipi a Štych, kteří tak vytáhli skóre na 4:1. Nejvíce potěšili domácí hokejisté své příznivce ve třetí části, kdy vstřelili tři góly. Skórovali Šulčík, Šperger a Štefan, který tak účet zápasu domácího týmu načal i uzavřel – 7:1.

Vyloučení 11:9, navíc domácí Ulman obdržel desetiminutový trest, opět žádný tým nevyužil hru v početní převaze.

Sestava Milevska: D. Svoboda – Žlůva, Velíšek, Ulman, Schmied, Štych, Votruba – Krejčí, Štefan, Pitel – Šulčík, Šperger, Hamerle – Suchánek, Filipi, Novotný – Urbanec, Müller, Fořt.

Trenér Rudolf Suchánek: „Druhý zápas byl už o něčem jiném. Předváděli jsme naši hru, po celé utkání jsme byli lepší a soupeře jsme zcela jasně přehráli. Musím všem hráčům poděkovat za předvedený výkon. Vedeme 2:0 na zápasy a rádi bychom sérii rozhodli v náš prospěch již ve třetím zápase na ledě souúpeře.“

Po 1. kole play off: HC ZVVZ Milevsko – HC Vlci Jablonec n/Nisou 2:0 na zápasy.

Jasno u Otavy

Mužstvo IHC Písek zvítězilo ve druhém zápase nad HC Klatovy 4:1, po třetinách 1:0, 0:0, 3:1.

Přes spoustu šancí v průběhu první třetiny se domácí prosadili až v jejím závěru, to se v 19. min. trefil do černého Řehoř – 1:0.

Ve druhé třetině si oba celky vypracovaly několik dobrých příležitostí, ale brankáři Kubiš, respektive Halmoši se doslova překonávali.

Hned čtyři branky padly v závěrečné třetině. Nejprve klatovský Kuželík ve 43. min. vyrovnal, ale pak přišla domácí branková smršť: 47. Vondřich 2:1, 50. Novák 3:1 a 56. min. Řehoř 4:1.

V tomto střetnutí byl počet vyloučených hráčů 13:10 (navíc domácí brankář Kubiš obdržel desetiminutový trest). Tým IHC využil jednu přesilovku, hosté žádnou.

Sestava Písku: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Kalečík, Hauer, Vokatý, Předota (střídavý start z HC Č. Budějovice) – Kica, Míka, Novák – Kořánek, Mošovský, Nikodém – Vondřich, Mikeska, Slavík – Kašpar, Řehoř, Dušátko (střídavý start z Havlíčkova Brodu).

Kapitán píseckého týmu Milan Kořánek:

"Soupeře jsme neznali, takže jsme nevěděli, co od něho můžeme čekat. Trenér viděl jeden jeho zápas a řekl nám, že Klatovy hrají poměrně fyzicky náročný hokej s dobrým bráněním. Důležité bylo, že jsme v úvodním zápase dali první gól. Soupeř pak vyrovnal, ale v prodloužení jsme rozhodli o našem vítězství. Bylo to utkání, ve kterém jsme měli více ze hry než hosté. Co bych řekl k druhému utkání? Moc ne, protože jsem se již při druhém střídání zranil a zbytek hry jsem pak sledoval z tribuny. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme dali soupeři v první třetině vedoucí branku a ve třetí části, po jeho vyrovnání, se nám podařilo vstřelit dva rychlé góly. Ty zřejmě mužstvo Klatov defenitivně položily. Teď bude hodně důležité, abychom v úterý dobře zvládli třetí zápas na půdě soupeře.“


Po 1. kole play off:
IHC Písek – HC Klatovy 2:0 na zápasy.
Třetí zápasy v opačném pořadí: Jablonec nad Nisou – Milevsko a Klatovy – Písek jsou na programu již dnes, případné čtvrté zápasy pak zítra.