Vutkání předposledního kola nadstavbové části druhé ligy prohráli hokejisté IHC Písek na svém ledě s Děčínem 2:3, po třetinách 0:0, 2:1, 0:2.

Vyrovnaný duel

Samotné utkání přineslo zajímavý hokej, ve kterém hosté vsadili na zabezpečenou obranu, ze které pak vyráželi do rychlých bejků. Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre zápasu v úvodu prostřední části hry Preussler – 0:1. Odpověď domácích byla rychlá, již za dvě minuty Petr Kica nejprve srovnal a stejný hráč pak ve 33. min. přivedl svůj tým do vedení – 2:1.

Třetí část utkání již vyzněla ve prospěch soupeře, který dvěma góly v rychlém sledu – Luky (ve 48. min.) a Preusslera z trestného střílení (49. min.) strhl vítězství na svou stranu. Domácím se i přes velkou snahu nepodařilo alespoň vyrovnat a dovést tak utkání do prodloužení, a tak po velice úspěšné sérii vyšli tentokrát bodově naprázdno.

Sestava Písku: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Kalečík, Vokatý, F. Procházka, Kříž, Hauer – Kica, Míka, Novák – Kořánek, Mošovský, Nikodém – Vondřich, Slavík, Kašpar – Řehoř.

Trenér mužstva Jan Rybáček: „Asi už to muselo přijít. Škoda, že jsme prohráli právě na domácím hřišti. Pravdou ale je, že naši hráči hodně chybovali. Důležitým momentem pro konečný výsledek byl laciný vyrovnávací gól soupeře ve třetí třetině, po kterém jsme hned za malou chvíli inkasovali potřetí. Porážka sice nic neřeší, ale otázkou je, zda se nějakým způsobem nepodepíše na psychice hráčů a celkové pohodě v mužstvu. Možná, že je nakonec i dobře, že přišla před nastávajícími boji v play off, alespoň víme, na co se v další přípravě máme nejvíce zaměřit.“

Výhra ze západu

Přestože tým HC ZVVZ Milevsko jel k zápasu do Rokycan bez šesti hráčů základní sestavy, vybojoval na hřišti nepříjemného soupeře výhru 3:5, po třetinách 0:1, 0:2, 3:2.

Milevští si v průběhu zápasu vybudovali slibný náskok, vždyť ve třetí třetině (45. min.) již vedli 0:5, teprve pak se dostali ke slovu i domácí hokejisté, kteří třemi góly odvrátili hrozící debakl.

Úvodní gól zápasu vstřelil v závěru první třetiny milevský obránce Velíšek, který využil dvojnásobnou přesilovku svého mužstva.

Také v prostřední části zápasu byli hosté aktivnější. Ve 25. min. po chybě domácích přidal Suchánek snadno druhý gól. Ve 33. min. vstřelil Suchánek ve vlastním oslabení třetí gól. Domácí si vypracovali jen několik střeleckých příležitostí, které dobře zlikvidoval brankář hostí D. Svoboda.

Ve třetí třetině zápasu padlo nejvíce branek, a to pět. Tu první vstřelil hned v první minutě, opět v oslabení, Velíšek – 0:4. Za čtyři minuty zvýšil Urbanec již na 0:5 a s domácími to nevypadalo dobře. Ale právě vysoké vedení zřejmě hosty uspokojilo natolik, že Západočeši dokázali ve 47. min. Bednářem, v 56. min. Křtěnem a v 57. min. Kovářem upravit na konečných 3:5.

Sestava Milevska: D. Svoboda – Žlůva, Velíšek, Matouš, Schmied, Štych, Votruba – Krejčí, Kálal, Hamerle – Urbanec, Müller, Fořt – Suchánek, Filipi, Štefan.

Trenér mužstva Rudolf Suchánek byl s výhrou svých svěřenců velmi spokojen: „Škoda, že jsme ve třetí třetině dovolili soupeři vstřelit tři góly, jinak mohlo být naše vítězství přesvědčivější. Věřím, že nadstavbovou část druhé ligy zakončíme ve středu doma výhrou nad pražskou Kobrou, a pak se již začneme připravovat na play off.“