V minulém kole nadstavby oba okresní celky v soutěži vyhrály – Milevsko doma nad Litoměřicemi 5:3 a Písek v Roudnici nad Labem 3:7.
Pořadí ve skupině Střed: 1. Benátky n/Jizerou 56, 2. Chrudim 55, 3. Písek 44, 4. Milevsko 40, 5. Tábor 36, 6. Pelhřimov 35, 7. Kolín 30, 8. Velké Meziříčí 29, 9. Nymburk 24, 10. Benešov 23, 11. Kutná Hora 17, 12. Jindřichův Hradec 16 bodů.

Hráči IHC Písek si v minulém zápase na hřišti soupeře s chutí zastříleli a rádi by se v dobrém světle představili svým příznivcům i v domácím prostředí, kde dnes hostí tým Sokolova (17.00). Ten před týdnem na svém ledě zvítězil nad Pelhřimovem 5:4 a v tabulce skupiny Západ je s 29 body na osmém místě.

Slovo trenéra

„Nějaké informace o soupeři máme, ale moc toho není. Pokud chceme zůstat na třetím místě ve skupině, musíme udělat vše pro to, abychom vyhráli co nejvíce zápasům,“ říká před dnešním duelem trenér píseckých hokejistů Jan Rybáček a pokračuje: „Jestliže Sokolov porazil Pelhřimov, tak má jistě kvalitní tým. Proto půjdeme do zápasu s maximálním soustředěním a co nejlepším výkonem udělámě vše pro vítězství. Kromě dlouhodobě zraněného Martina Veselého bude ze studijních důvodů chybět i Filip Kubiš, otazník visí u Jiřího Vondřicha, který má naražené rameno. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku a budou k utkání připraveni.“

Hokejisté HC ZVVZ Milevsko po dobrém výkonu přehráli Litoměřice, ale nevyhnuli se chybám v obranné činnosti, takže soupeř uhrál pro něho velice přijatelný výsledek. Zítra v Mělníku (17.00) to však bude docela jiné utkání. Mělník po porážce v Táboře 5:2 je v tabulce skupiny Západ na sedmém místě se ziskem 36 bodů a nyní bude chtít doma zvítězit. Vzduchotechnici jsou ale zkušeným týmem, který v základní části nasbíral hodně bodů na půdě svých soupeřů.

„Utkání proti Mělníku pro nás bude hodně těžké. Byl jsem se na toto mužstvo podívat v Táboře, takže vím, co od něho můžeme očekávat,“ přemýšlí o zítřejším soupeři trenér milevského mužstva Rudolf Suchánek. „Je to hodně nebezpečný tým hrající ze zajištěné obrany, odkud přechází do rychlých brejků. Dva klíčoví hráči Mělníka dostali v Táboře tresty do konce zápasu, takže proti nám nenastoupí. A to je dobře. Do sestavy se nám vrátí uzdravený brankář Dalimil Svoboda a útočník Petr Šulčík, takže mužstvo opět získá na kvalitě. Jedeme do Mělníka vyhrát,“ říká odhodlaně trenérRudolf Suchánek.