Vyhráli derby

V tabulce třetí HC ZVVZ Milevsko navázal na předchozí úspěšné výsledky a dokázal zvítězit v jihočeském derby na ledě odvěkého rivala z Tábora 3:4, po třetinách 2:2, 1:2, 0:0.

Milevští vstoupili do zápasu lépe než soupeř, uplynulo šest minut z první třetiny a vedli 0:2, když branky vstřelili Hamerle a Pitel. Domácí však přidali a v 15. min. bylo srovnáno – 2:2.

Prostřední část derby lépe vyšla hostům, přestože ve 25. min. šel Tábor do vedení na 3:2. Jenomže ve 32. a 39. min. kanonýr Šulčík dvěma trefami otočil na 3:4 pro Milevsko. Ve třetí třetině se očekával velký boj, hlavně ze strany Tábora, který se výsledkem po dvou třetinách nechtěl smířit. Jenomže nepříznivý stav a vidinu alespoň vyrovnání skóre domácí psychicky nezvládli. Nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku z 54. minuty, takže mužstvo Milevska získalo cennou výhru.

„Za vítězství a zisk tří bodů jsem velice rád, neboť v tomto derby, a k tomu ještě na ledě soupeře v Táboře, se jen tak nevyhrává. Bylo to vyrovnané a tvrdě hrané utkání, ve kterém obě mužstva využila dvě přesilové hry ke vstřelení branky. Vítězstvím jsme si udrželi třetí místo v tabulce,“ řekl k utkání trenér milevského týmu Rudolf Suchánek.

Mužstvo HC ZVVZ Milevsko hrálo v sestavě: F. Svoboda – R. Procházka, Velíšek, Ulman, Schmied, Štych, Matouš – Urbanec, Krejčí, Pitel – Šulčík, Šperger, Hamerle – Bušta (18. Fořt), Suchánek, Novotný.

Tři minuty

Čtvrtý IHC Písek hostil u Otavy Spartak Pelhřimov a vyhrál 3:0, když všechny branky (Mošovský, Kica, Svoboda) padly během tří minut až ve třetí třetině. Do té doby diváci čekali na góly marně. Dařilo se domácímu brankáři Kubišovi, který udržel čisté konto.

„Po předchozích bodových ztrátách si vítězství nad Pelhřimovem velice cením, moc jsme ho potřebovali. Věřím, že nás tento úspěšný výsledek „nakopne“ do dalších zápasů,“ pochvaloval si po utkání trenér píseckého celku Jan Rybáček.

IHC Písek hrál v sestavě: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Vokatý, Kalečík, Hauer – Kica, Míka, Hovora – Řehoř, Mikeska, Nikodem – Novák, Mošovský, Kořánek – Filipi.