Touto výhrou a lepším skóre se Vzduchotechnici posunuli již na třetí místo tabulky před čtvrtý Písek.

Výborný nástup

Základ k tomuto výsledku položili milevští hráči již v úvodní třetině, když už ve 12. min. vedli brankami Štefana a Krejčího 2:0. V prostřední třetině přidali Šperger a Šulčík další dvě branky, takže do třetí části zápasu vstupovali domácí za stavu 4:1. Hosté sice snížili až na 4:3, ale Krejčí dvěma góly v 55. a 60. minutě pečetil na konečných 6:3.

„Znovu jsme potvrdili naši stoupající formu z posledních zápasů. Musím hráče pochválit za jejich bojovnost a vůli po vítězství,“ řekl po zápase trenér milevského týmu Rudolf Suchánek.

Milevští hráli v sestavě: F. Svoboda – R. Procházka, Velíšek, Ulman, Schmied, Štych, Matouš – Bušta, Müller, Pitel – Šulčík, Šperger, Hamerle – Suchánek, Štefan, Fořt – Urbanec, Krejčí, Novotný.

Smolné utkání

Mužstvo IHC Písek sehrálo v Nymburku nešťastné utkání, ve kterém prohrálo 4:3, po třetinách 1:0, 2:2, 1:1. Domácí šli do vedení již ve 3. minutě gólem Sema. Ve druhé třetině přidal Nýč, za velkého přispění gólmana hostí, druhou branku a ve 35. min. zvýšil Šimek již na 3:0.

V závěru prostřední části písečtí Řehoř a Vokatý zkorigovali na 3:2, a šest minut před koncem třetí třetiny srovnal Kašpar na 3:3. Bohužel o dvě minuty později domácí Dvořák v početní převaze svým gólem rozhodl – 4:3.

Trenér hostí Jan Rybáček byl z výsledku viditelně zklamaný: „Byl to pro nás hodně nešťastný zápas, ve kterém jsme inkasovali branky po hrubých chybách v obranné činnosti. Jeden gól jsme si dokonce dali sami. Domácí nebyli lepší, více brankových příležitostí jsme měli my, ale nedokázali jsme je proměnit.“

Sestava IHC Písek: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Vokatý, Kalečík, Kříž, F. Procházka – Míka, Hovora, Řehoř – Mikeska, Kašpar, Mošovský – Kořánek, Kica, Novák.

Druhá liga pokračuje 19. kolem tuto sobotu: Milevsko hraje derby v Táboře (17.00), Písek doma hostí Pelhřimov (17.00).