Hráči IHC předvedli v oslabené sestavě heroický výkon a zaslouženě porazili vedoucí celek soutěže 2:1, po třetinách 2:0, 0:0, 0:1. Písečtí o svém vítězství rozhodli již v úvodních deseti minutách zápasu, kdy si po trefách Mikesky a Kici zajistili slibný dvoubrankový náskok.

Vedení 2:0 udrželi písečtí hokejisté až do poslední minuty třetí třetiny, kdy hostující Kocman vsítil jediný úspěch hostí. Stínem zápasu bylo zranění domácího Filipa Procházky (řezná rána bruslí soupeře na noze), takže obranné řady mužstva IHC ještě více prořídly.Výborný zápas si zasloužil větší diváckou kulisu.

Se čtyřmi obránci

Mužstvo Písku hrálo v sestavě: Kubiš – Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, F. Procházka – Míka, Hovora, Řehoř – Mikeska, Kašpar, Mošovský – Kořánek, Kica, Novák.

Trenér Jan Rybáček byl po utkání viditelně spokojen: „Jsem velice rád, že se nám podařilo zvítězit nad lídrem soutěže, který má velmi kvalitní tým. Naše vítězství je o to cennější, že jsme po zranění Filipa Procházky hráli tři čtvrtiny zápasu pouze se čtyřmi obránci. To bylo pro celé mužstvo hodně náročné, ale kluci to zvládli výborně. Velmi dobře si vedl i brankář Kubiš, který mužstvo podržel. Znovu se potvrdilo, že náš tým hraje lépe proti celkům z popředí tabulky, než proti těm z dolní poloviny.Doufám, že i přes řadu zraněných hráčů dokážeme tuto výhru potvrdit i v dalším utkání, které sehrajeme v neděli v Nymburku.“

Tým HC ZVVZ MiIlevsko pokračoval v dobrých výkonech z předchozích zápasů. Tentokrát vyhrál v Kolíně nad místními Kozly vysoko 1:6, po třetinách 0:2, 0:3, 1:1. Vzduchotechnici dokázali, že jsou druhým nejúspěšnějším celkem v soutěži na hřištích soupeřů.

První třetina měla zajímavý průběh, když už v 1. min. šli hosté do vedení brankou Šulčíka a ve 20. min. přidal Šperger druhý gól. Ve druhé třetině se rozhodlo o konečném vítězství hostí: v rozmezí od 36. do 40. min. vstřelili hráči ZVVZ tři góly (Suchánek, Štefan, Šulčík) a bylo hotovo.

Šulčík při chuti

Ve třetí třetině sice domácí snížili Grillem na 1:5, ale poslední slovo si vzal dvě minuty před koncem závěrečného dějství střelecky nažhavený kanonýr Petr Šulčík, který svým třetím gólem v tomto utkání pečetil na konečných 1:6 pro hosty. Tímto vítězstvím se Milevsko s 28 body posunulo v tabulce skupiny na páté místo, právě před Kolín, který má o bod méně.

Milevští hráli v sestavě: F. Svoboda – R. Procházka, Velíšek, Ulman, Schmied, Štych, Matouš – Bušta, Müller, Pitel – Šulčík, Šperger, Hamerle – Suchánek, Štefan, Fořt – Urbanec, Krejčí, Novotný.

Trenér mužstva Rudolf Suchánek se spokojeně usmíval: „K zápasu jsme jeli s tím, že Kolín má velice kvalitní tým. A tomu jsme také přizpůsobili taktiku hry.Vydařil se nám začátek střetnutí, neboť hned při prvním střídání jsme vstřelili vedou gól a v závěru úvodní třetiny jsme přidali druhý. Domácí útočili, my jsme však pozorně bránili a přecházeli jsme do rychlých brejků, takže stanovená taktika nám dokonale vyšla. Od poloviny zápasu jsme byli lepší než Kolín, a když se nám pak v závěru prostřední třetiny podařilo vstřelit další tři góly, bylo o našem vítězství rozhodnuto. Celé mužstvo předvedlo super výkon, na čele s kapitánem Richardem Pitlem, skvěle zachytal brankář Filip Svoboda. V sobotu hostíme Velké Meziříčí a na domácím ledě bychom také rádi získali tři body. Věřím, že se nám to podaří.“ “