Šlágrem uplynulého čtvrtého kola druhé hokejové ligy – skupiny Střed bylo jihočeské derby, ve kterém mužstvo IHC Písek hostilo na svém ledě celek HC Tábor. Domácí zaslouženě vyhráli 4:1 (2:0, 0:0, 2:1), když jejich branky vstřelili Míka, Hovora, Vokatý a Burkoň. Za hosty skóroval dvě minuty před koncem zápasu Klimeš.

Písecký celek hrál v sestavě: Kubiš – Svoboda, Burkoň, Vokatý, Kalečík, Kříž, Mich. Procházka – Řehoř, Kořánek, Míka, Novák, Kašpar, Vondřich, Mošovský, Nikodém, Hovora, Pošmourný, Kica. Trenér mužstva IHC Jan Rybáček hodnotil utkání takto: „První část úvodní třetiny jsme hráli velice slušný hokej, pak ale začal úřadovat rozhodčí, který vylučoval hráče i za maličkosti a tím rozdrobil hru. My jsme tím ztratili rytmus. Ve druhé třetině jsme nehráli dobře, Tábor byl rovnocenným soupeřem a místy nás dokonce přehrával. Naštěstí ale neskóroval. Ve třetí části zápasu jsme se opět zvedli. Náš výkon šel nahoru, vstřelili jsme další dva góly a dovedli jsme utkání do vítězného konce. Táboru chybí řada hráčů, hlavně kvůli zranění, ti nejlepší skončili s činností, takže to bylo na jeho výkonu znát. Přesto jsme za vítězství moc rádi. Celý tento týden se budeme připravovat na víkendový zápas v Benátkách nad Jizerou, které jsou v tabulce bod za námi na druhém místě.“

Hokejisté HC ZVVZ Milevsko si domácí prohrou 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) s Benešovem v tabulce pohoršili a klesli na deváté místo. Branky týmu ZVVZ stříleli Šperger, Pitel a R. Procházka.

„Do zápasu jsme vstoupili dost nešťastně, neboť v závěru první a v polovině druhé třetiny jsme dostali hodně laciné góly. Naši hráči se snažili, dřeli, ale brankový efekt to nepřineslo. V šestnácté minuě třetí třetiny jsem pak sáhl k power–play a poslal jsem na led šest našich nejlepších hráčů. Dokázali jsme snížit na 2:4 a za minutu jsme dali gól na 3:4. Poté jsme ještě mohli srovnat, ale Šperger stál v brankovišti. Štěstí se tentokrát nepřiklonilo na naší stranu, soupeř v poslední minutě skóroval na 3:5. Přes porážku musím hráče pochválit za to, že i za stavu 1:4 bojovali až do konce,“ řekl k utkání milevský trenér Rudolf Suchánek st.

Sestava Milevska: D. Svoboda (42. F. Svoboda) – Matouš, R. Procházka, Ulman, Velíšek, Štych, Votruba – Krejčí, Müller, Pitel – Bušta, Šperger, Hamerle – Novotný, Suchánek, Fořt – Kadlec, Urbanec.