Po jednom z dopoledních tréninků poskytl slavný „Dominátor“ Deníku krátký rozhovor.

Bude se tato vaše příprava nějakým způsobem lišit od těch z předchozích let?

Myslím, že moc ne. O mně je známo, že já v létě nerad chodím na led, ale teď už je září a já se potřebuji párkrát sklouznout na ledě než půjdu do plného tréninku. Proto teď , už poněkolikáté, využívám této možnosti, zatrénovat si tady v Písku.

Od kdy vlastně trénujete?

Já už se připravuji čtyři týdny na suchu. S trenérem Brukem jsme pracovali na věcech, které potřebuji, jako je rychlost, obratnost a fyzická kondice, což je hodně potřebné, protože do přípravného kempu v Detroitu pak většina hráčů už přijde dobře připravená. Nyní potřebuji několik týdnů kvalitně potrénovat na ledě a začínám právě zde v Písku.

Proč přijíždíte právě do Písku?

Na to je jednoduchá odpověď. Jsem tady už potřetí a mám zde vždy všechno, co potřebuji. Navíc je tady i několik jihočeských hráčů z NHL, kteří si na mě přijeli zastřílet. Veškeré možnosti zde na stadionu, ale i blízkost tělocvičny, kvalitní ubytování a stravování, je přesně to, co potřebuji pro moji přípravu. Jsem v Písku velice spokojen.

Měl jste možnost si prohlédnout i město?

Určitě. Písek má nádherné náměstí a je zde nejstarší kamenný most ve střední Evropě. Velice rád sem jezdím.

Motivace před další sezonou v NHL je pro vás zřejmě stále stejná, že?

Když jsem se rozhodl hrát ještě v této sezoně, tak je jasné, že motivace tady je. Chtěl bych s mužstvem Detroitu vyhrát Stanleyův pohár. Myslím si, že mužstvo Red Wings bude opět velice dobré. Jeho cílem je hrát nejlepší hokej v NHL a být nejúspěšnějším týmem na konci play off, což je nejdůležitější.

Kdy odcestujete do Ameriky?

V Písku absolvuji asi šest tréninků na ledě i na suchu, a ještě koncem tohoto týdne odletím do Detroitu. Rodina už tam odcestovala v sobotu, protože děti šly do školy, ale já jsem se rozhodl ještě zůstat v Písku. Pro mě je tato příprava moc důležitá.
Obsáhlejší rozhovor s Dominikem Haškem přineseme v příštích dnech.