„Ani jsem to utkání nechtěl hrát. Co asi můžeme po pěti dnech přípravy na ledě předvést za výkon. Písek má v tomto dva týdny náskok. Ale nějak to odehrajeme,“ krčí rameny trenér milevských hokejistů Rudolf Suchánek a trpělivě začíná odpovídat na naše otázky.

Kdy jste vlastně v Milevsku zahájili suchou přípravu?

Letní přípravu na suchu jsme zahájili 1. května a skončila 28. června. Měli jsme trochu problém, protože máme hodně hráčů dojíždějících, takže českobudějovičtí hokejisté trénovali doma a ostatní se připravovali v Milevsku. Hlavně jsme se zaměřili na nohy, které jsou u hokejistů nejpotřebnější. Často jsme měli spinning, hodně jsme hráli fotbal, ale i další míčové hry. S letní přípravou jsem spokojený. Myslím si, že kluci do ní dali všechno a dá se říci, že je to i bavilo.

Jak dlouho jste měli dovolenou?

Volno jsme měli čtyři týdny. Minulou neděli jsme pak v Milevsku zahájili přípravu na ledě. Původně jsem chtěl začít o týden dřív, ale začali jsme až teď. I tak jsem za to rád, neboť led v Milevsku má výbornou kvalitu.

Kolikrát týdně budete trénovat na ledě?

Trénovat budeme pětkrát týdně, o víkendech budou mít hráči volno. Nechci organizovat žádné přípravné kempy, to by bylo zbytečné a asi by to ani nebylo možné. Led máme vždy po dvou hodinách, což by mělo být dostačující.

Loni jste vzhledem k rekonstrukci chladícího zařízení na Zimním stadionu v Milevsku museli dojíždět za přípravou do Tábora a domácí led jste pak měli k dizpozici až vlastně před zahájením ligy…

To bylo hodně nepříjemné a pro nás všechny velice náročné, ale zvládli jsme to. Jak říkám, letos je led v Milevsku výborný. Možná to bude znít divně, ale teď v létě je lepší než v zimě. Jsem rád, že se nám tentokrát podařilo jít na domácí led tak brzy. Snad se tato příprava odrazí i na našich výsledcích v samotné soutěži.

Zaznamenal kádr mužstva v letní přestávce velkých změn?

Ani moc ne. Bohužel odešly dvě velké opory týmu, Bušta a Šedivý. Naopak ze Strakonic přišel Kadlec a z Tábora obránce Matouš, který pochází z Příbrami. Ostatní hráči v mužstvu zůstali. Navíc s námi trénuje Jarda Korbela, který už působil v Milevsku předloni. Doufám, že se nám ho podaří v mužstvu udržet, takového hráče bychom moc potřebovali.

Zítra vás čeká v domácím prostředí první přípravný zápas proti Písku. Co od tohoto duelu očekáváte?

Co mám na to říct. Především budu rád, když zápas vůbec odehrajeme a nikdo z našich kluků se nezraní. Je to na nás moc brzy, hrát první zápas po pěti dnech tréninku. Ještě nás v přípravě čeká spousta práce a lze jen věřit, že ji absolvujeme kompletní a zdravotně v pořádku. Snad se nám budou zranění vyhýbat.

Jaký podle vás bude nadcházející ročník druhé ligy?

Po tom, co odešlo Vrchlabí, bude soutěž zřejmě hodně vyrovnaná. Aspirantů na postup je tady hned několik. Uvidíme, jak to bude vypadat. Myslím si, že velké ambice mají Písek, Chrudim, Tábor, ale i další týmy. My budeme hrozně rádi, když se dostaneme do play–off, od kterého se pak všechno odvíjí.