Řekněte, proč uplynulá sezona skončila pro váš tým tak brzy?


To by bylo na dlouhé povídání, neboť o našem vyřazení rozhodla celá řada faktorů. Mě jako trenéra to hrozně mrzí, z důvodu toho, že cílem bylo dostat se co nejdále a pokusit se o postup do první ligy. A to se nám nepodařilo. Já v současné době prožívám velké osobní zklamání. Stále přemýšlím o skončené sezoně, proč se to všechno stalo, kde se stala chyba, co jsme udělali dobře a co ne, a podobně.

A k jakým závěrům jste došel?

Stále o tom hovořím. Nějaké poznatky jsem už dal na papír a samozřejmě jsem všechno rozebral s vedením klubu při hodnocení sezony. Sám si říkám, jestli bylo dobře, že jsme ve druhé části základní části uhráli třináct výher v řadě, jestli v mužstvu nedošlo k nějakému sebeuspokojení a psychické pohodě. V prvním kole play off jsme přešli přes silné Klatovy a já začal věřit, že v mužstvu je vnitřní síla a velká energie, že má na to, aby postupovalo dál. Pak jsme narazili na Řisuty. Zápasy s tímto soupeřem nám vyloženě nesedly. Psychická pohoda hráčů se vytratila, ale byly zde i další faktory, které zapříčinily naše vyřazení.

O některých vím, stále si vše analizuji. Hlavně se nám nevyvedly zápasy v Řisutech. Nechci všechno svalovat na velkou marodku hráčů, ale i ta se podílela na našem neúspěchu. Na něm mají svoji vinu hráči, já, prostě celý kolektiv. Musím říci, že nás početná zranění zastihla v nejnevhodnější dobu. Vždyť jsme poslední rozhodující zápas s Řisuty hráli jen ve třinácti lidech. Pak se zranil další hráč, takže utkání dohrálo jen dvanáct hokejistů. A to bylo znát.

Myslíte si tedy, že kdyby byl kádr kompletní a hráči zdraví, tak se mohla série s Řisuty odvíjet docela jinak?


Na to je těžké odpovědět. Po boji bývá každý generál, ale já takový nejsem. Řeknu to takhle: Mohlo to být jinak a nemuselo. Když se ale ohlédnu zpět, tak musím říct, že když mužstvo bylo zdravé, hrálo velmi dobrý hokej a dosahovalo výborných výsledků. Samozřejmě, můžeme namítat, že Řisuty hrály na našem ledě také s malým počtem hráčů, ale dokázaly si s tím lépe poradit. Měly v týmu několik hráčů s extraligovými zkušenostmi a právě tyto zkušenosti uplatnili v těchto vzájemných zápasech. Naopak my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Soupeř nás přehrál, byl lepší a musím sportovně přiznat, že Řisuty zaslouženě postoupily do dalších bojů.

Co jste u mužstva nejvíce postrádal?


Já bych řekl, že takový ten play off hokej, jak se v současné době říká – s nasazením, se srdíčkem, s velkou ochotou obětovat se pro mužstvo a udělat ještě něco navíc. To všechno nám chybělo. Nechci, aby moje slova vyzněla tak, že neúspěch svaluji na hráče, to v žádném případě. Já mám na tom také svůj díl viny. Říkám si, jestli jsem neměl změnit herní systémem a podobně. To jsou otázky, které si dnes stále kladu. Nosím v sobě obrovské zklamání, neustále si říkám, co jsem mohl udělat lépe, aby mužstvo šlo dál. Všichni si to moc přáli a my jsme tento cíl nesplnili. Potřebuji ještě nějaký čas na to, abych si všechnoznovu důkladně rozebral a dostal se z velkého psychického útlumu.

Budete působit u mužstva IHC i v příští sezoně?

Po velkém zklamání z vyřazení jsem si sám pokládal otázku, jestli mám týmu ještě co dát, jestli budu pro něj přínosem. Z vnitřního přesvědčení bych u mužstva rád zůstal, ale na druhé misce vah bylo to, jestli jsem mu prospěšný a má cenu s ním nadále pracovat. Na schůzce s vedením klubu jsme řešili příčiny vyřazení z play off a hodnotili celou sezonu. Na závěr tohoto jednání mi výbor IHC sdělil, že mám nadále jeho důvěru a jestli chci, tak mohu u mužstva nadále pokračovat. To jsem nečekal, ale hodně mě potěšilo, že mám nadále jeho důvěru. Nabídku jsem samozřejmě přijal a měl bych u mužstva nadále pokračovat.

Sdělil jste výboru IHC své požadavky ohledně zkvalitnění hráčského kádru?

Samozřejmě, že bych si přál, aby se mužstvo zkvalitnilo, to si přeje každý trenér. Teď je otázka, kteří hráči budou chtít v mužstvu nadále pokračovat a kdo z nich odejde. Svou roli sehraje i ekonomická situace klubu a další věci. S manažerem klubu Pavlem Horažďovským jsme se domluvili, že budeme se všemi hráči postupně hovořit, abychom byli v obraze, s kým můžeme nadále pokračovat a s kým ne. A za hráče, kteří již nebudou chtít v Písku nadále působit, bude muset manažer sehnat náhradu. Tak už to prostě v hokeji chodí. Já věřím, že se mu to podaří a že mužstvo bude ještě kvalitnější, než bylo v této sezoně. Hlavně bychom potřebovali zkvalitnit obranné řady.

Povězte stručně – jaká byla letošní hokejová sezona v Písku?

Možná, že s mým názorem nebudou někteří lidé souhlasit, ale řekl bych, že v základní a nadstavbové části druhé ligy, hlavně v jejím závěru, byla úspěšná. V první kole play off hrály Klatovy velmi dobře, ale přešli jsme přes ně. Takže tam byla také spokojenost. Možná až příliš velká, neboť v dalším kole jsme se nedokázali vypořádat s mužstvem Řisut.

Jako by na nás padla těžká deka, nebyli jsme schopni na tohoto soupeře něco vymyslet. Závěr soutěže se nám objektivně vzato, nepovedl. Musíme se z toho poučit, aby se něco podobné třeba za rok neopakovalo. Všichni dobře víme, že hokej je sport a v něm se může stát cokoliv.

Kdy zahájíte suchou přípravu na novou sezonu?

Abych se přiznal, tak jsem o tom ještě moc nepřemýšlel, ale určitě to bude na začátku května. Nejdříve musíme dát mužstvo dohromady, abychom měli představu, kteří hráči v mužstvu budou. Až vyřešíme tuto záležitost, začneme se věnovat i plánování přípravy jak na suchu, tak i na ledě. Věřím, že všichni hráči, kteří se k přípravě sejdou, k ní přistoupí velice zodpovědně.