Domácí hokejbalisté sehráli v neděli 18. března na svém hřišti další utkání oblastní ligy. Písecký tým se nečekaně musel obejít bez svého kapitána Kozáka, který při sobotním utkání „B“ týmu vyfasoval trest ve hře, a tak nemohl nastoupit. Naopak první jarní starty si připsali Kovář a Všetečka, jenž se na vítězství svého týmu podílel třemi body.

Budějovičtí přijeli do Písku pouze s devíti hráči do pole, přesto byli domácím důstojným soupeřem celých 45 minut. Začátek utkání tomu ale nenasvědčoval. Ihned po vhazování se domácí dostali před branku Vojty, který první střelu ještě kryl. Po vhazování však už byl krátký na střelu Kabeleho, kterého krásně našel Gába – 1:0.

Rychlý úvod ale jako by domácím spíše uškodil. Navíc na začátku 3. min. dostali hosté možnost přesilové hry, kterou ale nevyužili. Když se nepovedlo vzápětí využít početní výhodu ani píseckému týmu, ozvali se opět hosté.

V polovině 10. min. se poprvé osvědčila v utkání velmi úspěšná spolupráce budějovického dua Bárta – Bürger a druhý jmenovaný poprvé překonal domácího Bučka – 1:1.

Minutu po vyrovnání přišla druhá přesilová hra Píseckých, kterou již hráči Švantláku využili. Prosadil se kompletní první útok, na konci akce usměrnil míček za Vojtova záda Habart – 2:1.

To ale nebylo v první třetině stále vše. Minutu a sedm vteřin před jejím koncem se opět prosadil hostující Bürger – 2:2.

Prostřední část hry začali lépe hráči Pedagogu. Domácí Kubeš fauloval v útočném pásmu a hostům se povedlo jeho faul potrestat již po 14 vteřinách hry, kdy svůj hattrick završil Bürger – 2:3.

Švantlák odpověděl stejným způsobem. Ve 20. min. vyloučení hostů potrestal po přihrávce Kabeleho svým prvním letošním gólem Všetečka – 3:3.

O necelé dvě minuty později přišlo další vyloučení domácího hráče a byl to opět nezmar Bürger,  který se prosadil již počtvrté – 3:4.
Hosté pak úspěšně čelili snahám píseckého mužstva o další srovnání stavu.

K němu došlo až půl minuty před koncem druhé třetiny. Všetečka se vrátil z trestné lavice a dostal se do brejku. Jeho pokus brankou neskončil, ale dobíhající mladíček Volf sebral míček a při signalizované výhodě překonal Vojtu –  4:4.

V závěrečné patnáctiminutovce šly oba týmy za vítězstvím a k vidění byl opravdu pěkný hokejbal. Oba celky se také vyvarovaly dalších vyloučení, a tak se na rozhodující branku čekalo až do 40. minuty. První písecká formace zatlačila hostující tým před jeho branku, Gába s Kabelem nakonec dostali míček od mantinelu na modrou, odkud se tvrdou střelou hned z první prosadil obránce Sup – 5:4.

Následovaly šance na obou stranách. V černo-oranžových dresech ostřelovali Vojtovu branku především Kovář se Všetečkou. Na druhé straně zachraňoval po budějovickém brejku domácí brankář Buček. Hosté si minutu před koncem vzali oddechový čas a odvolali svého gólmana.

Kabelemu se povedlo vyhrát vhazování na Všetečku, ten si počkal na nabíhajícího Gábu, kterého našel přesným lobem.  Domácí útočník pak předložil míček Habartovi, který završil střelecký účet utkání a dál útočí na čelo kanadského bodování – 6:4.

Branky a nahrávky: 1. Kabele (Gába), 12. Habart (Gába, Kabele), 20. Všetečka (Kabele), 30. Volf (Všetečka), 40. Sup (Gába, Kabele), 45. Habart (Gába, Všetečka) – 10. Bürger (Bárta), 14. Bürger (Bárta, Unger), 18. Bürger (Unger), 22. Bürger (Bárta, Unger). Střely 41:22, vyloučení 6:5, využití 3:2, přihlíželo 38 diváků.

Písecký trenér Vít Čapek po utkání řekl: ,,Úvodní gól zápasu nám paradoxně spíše uškodil. Mysleli jsme si, že všechno přijde samo, ale hosté se v Písku prezentovali odvážným výkonem, takže jsme se na  výhru  hodně nadřeli.“

Sestava Písku: Buček (Kukrál) – Bárta, Marek, Vážný, Sup, Přibyl, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Všetečka, Kubeš, Kovář – Klouda, Roth, Sýbek – Volf.

V dalším kole OHbL zajíždí Švantlák do Českých Budějovic, kde se střetne s domácím Starsem. Ve  svém posledním venkovním utkání v základní části soutěže se Písečtí budou snažit potvrdit své druhé místo v tabulce.

VÁCLAV PELC