Do Tábora vyrazit hlavně s pokorou

Vítězství nad Nymburkem je pro Písecké psychickou vzpruhou před sobotním utkáním v Táboře. „Základ byl vyhrát ve středu a věřím, že když do utkání půjdeme s pokorou, tak můžeme uspět. Protože, pokaždé, kdy jsme do zápasu šli s pokorou, tak jsme bodovali," uvádí Pavel Procházka.

Říkává se, že každý zápas je jiný. A u derby to platí speciálně. Stejného názoru je 
i kapitán Písku. Pavel Procházka očekává, že atmosféra v Táboře nabídne výjimečnou kulisu druholigového utkání. „Bude tam hodně lidí. Ať z Tábora, tak od nás z Písku. Je to derby a to prostě má zvláštní příchuť," potvrzuje.

Hráči z obou mužstev se navíc velmi dobře znají. Nevraživou rivalitu ale zkušený bek odmítá. „Navzájem se známe spíše jako kamarádi, žádné špatné vztahy nemáme," poukazuje Pavel Procházka.

Soupeř se pohádá sám mezi sebou

Ve druhé lize s Táborem zažil v minulosti spousty bitev. „Pokud se na ně hrálo poctivě, tak se pak dokázali rozhádat mezi sebou, tím pak zápasy prohrávali," poukazuje.

Recept v rozhození soupeře ale Pavel Procházka nechce hledat. Spíše se chce soustředit na výkon svůj a svého týmu. „Musíme hrát náš hokej. To znamená makat poctivě 
v pěti dopředu i dozadu," nabádá šestatřicetiletý zadák. Pokud podle něj tuhle taktiku Písečtí dodrží, bude platit i na táborské Kohouty.

Bodů mohli mít 
na kontě ještě více

Po jedenácti odehraných zápasech druhé ligy má Písek na kontě sedmnáct bodů. Hokejisté od Otavy posbírali pět výher, dvakrát prohráli po prodloužení a čtyřikrát v základní hrací době. Patří jim sedmá příčka z osmnácti účastníků.

Kapitán Pavel Procházka se domnívá, že jeho tým mohl mít na kontě dokonce ještě více bodů. „Nemuseli jsme prohrát ani jeden zápas, snad tedy kromě Havlíčkova Brodu. Jinak jsme vždy doplatili jen na své hlouposti a lehkovážnost," poukazuje.

Samotný lídr žlutomodré armády zatím osobně zažívá povedený start sezony. V kanadském bodování mezi obránci mu za dvě branky 
a šest asistencí náleží celkové druhé místo.

Sobotní utkání Písku na ledě Tábora začíná v 18 hodin.