Hráči Písku po dvou třetinách prohrávali 3:5. Na začátku poslední třetiny však Vlček snížil na 4:5 a pět minut před koncem v rozmezí osmadvaceti vteřin strhli Procházka a Šuhaj vedení na stranu domácího Písku.
Jihočeši ale vedení neudrželi a dvě minuty před koncem normální hrací doby hostující Březina srovnal.
V prodloužení se pak štěstí usmálo na Kolín a Denis Kusý v čase 63:31 duel rozhodl.
O příčinách prohry jsme hovořili s kapitánem Písku Pavlem Procházkou.

Utkání jste nakonec prohráli, horší jste ale určitě nebyli…
Hodně nás trápila koncovka a góly jsme si dávali prakticky sami. Zvlášť trestuhodné bylo, že jsme si nechali dát vyrovnávací gól minutu a půl před koncem.

Zejména v první třetině vám tam spadlo prakticky všechno, co mohlo?
Je to tak. Přitom měli jen pár šancí, zatímco my jsme do nich bušili. Kolín však měl výborného gólmana a my jsme na něm pohořeli.

Pohořeli? Šest nastřílených branek přece není zrovna málo…
Gólů jsme sice dali dost, dělali jsme ale zároveň chyby, a o to víc jsme jich zase dostali. Proto jsme prohráli.

Na druhou stranu bylo utkání bohaté na góly, pro oko diváka atraktivní, nemyslíte?
Atraktivní by bylo, kdybychom ho také dotáhli do vítězného konce. Domácí divák chce vidět především výhru, takhle odcházel domů spíš naštvaný a já se mu ani nedivím.

Chválil jste kolínského brankáře, avšak ani vaši brankáři nezachytali špatně…
Hauser myslím nic nepokazil a Kadlec ho nahradil dobře. Asi bych je oba pochválil. Prostě jsme dělali chyby v defenzivě.

Tak laciný gól, jaký dostal hostující Koutský z hole beka Červinského, Hauser ani Kadlec nedostali…
Jasně, jak říkám, na gólmany bych vinu neházel. Možná už odchytali lepší zápasy, ale dnes to bylo o našich chybách při bránění.

Trenér Slabý si postěžoval, že mu v brance hodně chybí Václav Pipek, který chytal výborně na začátku sezony. Skutečně vám tolik schází?
Je to tak. Říkám to nerad, ale schází.

Jak to s jeho zraněním a návratem na led v současnosti vypadá?
Myslím, že nejdřív za měsíc už by mohl být k dispozici. Na play-off.

Pevně věříte, že play-off už vám teď neunikne?
I když jsme měli tu nepříjemnou šňůru porážek, nikdy jsme si nepřipouštěli, že bychom neměli play-off hrát.

Devátému David servisu jste se opět vzdálili, na nějaké zásadní vylepšení vaší osmé příčky to ale zatím moc nevypadá. Nebo jste jiného názoru?
Na David servis jsme si teď udělali trochu náskok a věřím, že ani na Pelhřimov a Kolín neztrácíme tolik, aby se to nedalo dohnat.

Jenomže po poslední porážce se vaše ztráta na Kolín prohloubila…
No právě. Je to škoda, že jsme nevyhráli s Kolínem za tři body, když už jsme ten zápas tak krásně otočili. Nechat si vzít výhru takhle v závěru je strašný.