Jak došlo k vašemu příchodu do Českých Budějovic?
V Liberci mi končila smlouva a v lednu jsem začal řešit, co bude v další sezoně. Nejlépe mi z toho vyšla nabídka Budějovic, se kterou se ozval manažer Jirka Novotný.

V dresu Bílých Tygrů už jste pokračovat nechtěl?
Už jsem tam byl docela dlouho a cítil jsem, že by to asi chtělo změnu. Když je člověk delší dobu na jednom místě, tak se nemůže moc posouvat. Budějovice beru jako velkou šanci a možnost dalšího posunu v kariéře.

Čím vás Jiří Novotný se svou nabídkou nejvíce oslovil?
Budějovice se mi líbí jako město a je tady krásná aréna. Řešil jsem i tuhle stránku. Motor mi z toho všeho vycházel nejlépe.

Pavel Pýcha na soustředění na Lipně poctivě makal.
Po dvouleté přestávce bude hrát obránce Pavel Pýcha zase doma za Banes Motor

Kromě jedné sezony ve Švédsku jste hrál pořád jenom v Liberci. Zahraniční angažmá vás nelákalo?
Situace v zahraničí je teď pro české hokejisty složitější a žádná nabídka odtud nepřišla, tak jsem si vybral Budějovice.

Loni obsadil Motor v extralize nelichotivou třináctou příčku. Vnímal jste, jaký se na jihu Čech skládá po nepovedené sezoně tým?
Vnímal jsem to. Vím, že tady chyběla střední generace a s Jirkou Novotným jsme se pobavili o tom, jaké by tady mělo být mužstvo. To byl také jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl nabídku Motoru akceptovat.

Jste liberecký odchovanec, když jste tam strávil drtivou část kariéry?
Jsem rodák z Ústí nad Labem, kde jsem hrál do mladšího dorostu. V patnácti letech jsem odešel do Liberce, kde jsem byl kromě té jedné zmíněné sezony ve Švédsku až doteď. V Liberci jsem strávil jedenáct let. Sedm v áčku a předtím čtyři v mládeži.

Nová posila Motoru Michal Gulaši v plném zápřahu na soustředění na Lipně.
OBRAZEM: Hokejisté Motoru polykají tréninkové dávky na soustředění ve Frymburku

Dají se Motor a Liberec jako kluby porovnat?
Města jsou zhruba stejně velká. V Budějovicích se pracuje na zázemí. Předělává se posilovna, nakoupily se nové stroje, je to podobné. Liberecká aréna je novější a o něco větší, ale i ta budějovická má velké kouzlo. Hlavně si myslím, že jsou tady lepší fanoušci.

Letní přípravu v Motoru absolvujete s týmem. Měl jste to podobně i v Liberci?
Ano. Tam jsem se také připravoval s mužstvem. Každý kondiční trenér má svůj styl, ale zatím není v přípravě v Budějovicích nic, co by mě překvapilo.

V minulém týdnu jste absolvovali náročné kondiční soustředění na Lipně. Splnilo podle vás svůj účel?
Na Lipně jsem byl poprvé. Byl jsem předtím pouze na Šumavě, kde jsme měli s Libercem soustředění v dorostu. To už je ale pořádně dávno. Na Lipně se mi líbilo moc a bylo fajn, že jsme tam mohli potrénovat. Také jsme se s ostatními spoluhráči mohli lépe poznat.