David Servis prožil báječnou druhou třetinu. Vstřelil tři branky, otočil skóre ve svůj prospěch a rázem byl před poslední dvacetiminutovkou ve výhodě. Vedl 4:2. Vypadalo to, že si dokráčí pro obhajobu mistrovského titulu.

Do poslední třetiny však Písek doslova vlétl. Jeho hráči byli na ledě velmi houževnatí. David Servis často nepustili vůbec z obranného pásma.

Katem hostů se stal Karel Mošovský. Písecký útočník převahu svého týmu dokázal přetavovat ve vstřelené góly. Za deset minut nasázel tři. David Servis se na odpověď nezmohl. Hattrick Karla Mošovského se pro něj stal zničujícím direktem.

Další obrat už hosté nezvládli. V první třetině totiž prohrávali 0:2, když domácí využili dvě přesilovky. Nastartovalo je až vyloučení Josefa Slavíka na pět minut a do konce utkání. Rozhodčí domácího forvarda potrestali za atak na českobudějovického Chaloupku.

V součtu s tímto trestem Písek hrál prakticky celou první polovinu druhé třetiny v oslabení. Hosté v prostřední části dali tři góly a mistrovský titul měli skutečně nadosah.

Hrdina Mošovský: Nehrál jsem sám

S tím se ale nesmířili domácí. Hlavně Karel Mošovský. „Dal jsem sice tři góly, ale není to jen moje zásluha. Skutečně to tak není. Vlétli jsme na ně všichni. Každá pětka. Bušili jsme do nich. Nehrál jsem sám. Ale nic jsme nevzdali jako tým," řekl Karel Mošovský, hrdina večera. A vůbec celého finále. Hattick si připsal i v prvním utkání série.

Kouč hostů Jiří Fedur bral porážku sportovně. „Utkání mělo dobrou úroveň. Domácí jsou šťastnější, protože tři čtvrtě zápasu jsme byli lepší. Písku však gratuluji, je to sport," uvedl Jiří Fedur, trenér David Servisu, který utkání sledoval z hlediště. Po prvním utkání finále byl potrestán zákazem činnosti za kritiku rozhodčích.

Jeho protějšek Roman Vlček ve své premiérové sezoně u mužstva hned získal titul. „Chtěl bych všem hráčům poděkovat. Nikdo nevypustil žádný souboj a každý z nich odvedl maximum. Jsme všichni šťastní," řekl Roman Vlček.

Hokejisté Písku si vybojovali možnost hrát o postup do druhé ligy.

Písek - David Servis 5:4 (2:1, 0:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Řehoř (P. Procházka), 16. Slavík (Jungbauer), 45. Mošovský (Gába), 55. Mošovský (Gába), 56. Mošovský (Řehoř, Hřebíček) - 17. Korbela (Hanzal), 22. D. Nedorost (Vomela), 34. Hanzal (Tupý), 40. Suchánek (Vomela).
Rozhodčí: Pešina, Stach - Zelenka, Deim. Vyloučení: 8:7, navíc Slavík 5 minut a do konce, Řehoř 10 minut (oba PIS). Využití: 2:2. Diváci: 1730. Konečný stav série: 2:1.