IHC Králové Písek - HC Tábor 3:7 (1:6, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Čížek (Šuhaj, Sýbek), 22. Matějček (Čížek), 23. Sýbek (Šuhaj, Volf) – 2. Seidl (Šulek, Černý), 7. Černý (Matušík), 13. Endál (Černý, Matušík), 15. Hasman (Endál, Hubata), 18. Endál (Hasman, Kříž), 20. Šulek (Černý, Matušík), 31. Hasman (Dančišin). Rozhodčí: Kohoutek – Roupec, Viskot. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 335.
Sestavy - IHC Jrálové Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Kulvejt, Dudáček, Dvořák, Novák, Popela, Turek – Čížek, Volf L., Bednařík, Novotný, Brož, Matějček, Januška, Volf J., Šuhaj, Sýbek. HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Havelka, Pařízek, Hajič, Radoš, Černý, Hubata, Kříž – Matušík, Prášek, Hasman, Zíb, Dančišin, Šulek, Chocholoušek, Endál, Siedl, Zayml.

Písečtí hokejisté ukázali v posledních dvou kolech herní progres, kdy po předchozí šňůře porážek dvakrát vysoko vyhráli. Na lídra tabulky si však nepřišti a o vítězi bylo rozhodnuto po první třetině.

Úvod utkání se odehrával v režii lídra tabulky. Navíc měli Táborští i přesnou mušku, a tak se domácím Králům podařilo snížit až za hrozivého stavu 0:5. To však běžela teprve 18. minuta. Na první gól domácích pak stačili hosté ještě před první sirénou odpovědět šestou brankou.

Začátek druhé třetiny napověděl, že by se domácí přeci jenom mohli ještě pokusit o zázrak. Dvěma rychlými góly snížili na 3:6. Pak se však hra znovu přestěhovala před píseckého gólmana  a v polovině utání dali Táborští sedmou brankou. A to byl také poslední gól utkání. Zbytek duelu se spíše již dohrával z povinnosti a Tábor si připsal na konto devátou výhru v řadě. Na druhou Kobru Praha má náskok deseti bodů.

Písečtí zůstávají předposlední v tabulce a mají čtyři body náskok na osmé Řisuty. Šestý Cheb však uskočil na šest bodů. Polovinu dlouhodobé části sezony zakončí písečtí Kráové nyní v sobotu duelem v Řisutech.