Jak se to vlastně seběhlo, že jste se po dlouhých letech vrátil domů na jih?
Loňskou sezonu jsem měl trochu smolnou. Vracel jsem se po roční pauze způsobené operací srdce. Hned ve druhém kole extraligy jsem se zranil s kotníkem. Dva měsíce jsem nehrál ani netrénoval. Pak jsem se vracel zpátky a Vítkovice mě poslaly na rozehrání do první ligy do Havířova. Tam už jsem v podstatě zůstal. Ze svých dřívějších působišť se znám s trenérem Rosolem, který mi zavolal, jak to se mnou na další rok vypadá. Neměl jsem žádné nabídky z extraligy a uvítal jsem, že bych mohl hrát první ligu v Budějovicích.

V jednatřiceti letech opouštíte extraligovou scénu. Neberete první ligu přece jen jako krok zpět?
Samozřejmě bych byl rád, kdyby přišla nabídka z extraligy. Ještě někdy v prosinci mě Vítkovice nabízely na výměnu, ale žádný extraligový klub se neozval. Řekl jsem si, že první liga pro mě v současné době bude akorát. Když jsem byl od ledna v kontaktu s trenérem Rosolem, tak už jsem ani nic jiného nehledal. Určitě to pro mě krok zpátky není. V Budějovicích je dobrý tým, ambice a extraligové zázemí. Tuto variantu jsem jenom uvítal.

Za Budějovice jste neodehrál v seniorské kategorii ani jeden mistrovský zápas. Byla někdy naděje, že byste pod Černou věž zamířil?
Odešel jsem už v dorostu do Karlových Varů. Těch kontaktů s Budějovicemi už pak moc neproběhlo. Možná někdy, když mi zrovna vypršela smlouva, tak tam nějaké náznaky byly, že bych se vrátit mohl. Vždycky to ale ztroskotalo a vyšlo to až teď.

Mrzelo vás, že jste si tady zatím nezahrál?
Domácím klukům jsem to záviděl. Já jsem domů do Tábora jezdil vždycky jenom na víkendy. Ať už z Ostravy nebo z Litvínova. V pátek odpoledne jsem přijel a v neděli už jsem zase musel zpátky. Teď je to příjemná změna. Když je jenom jeden trénink, tak jsem v pátek už v jednu hodinu doma a vyrážím zase až v pondělí ráno. Klukům jsem tohle vždycky záviděl a dočkal jsem se až teď.

Na tréninky dojíždíte z domova každý den?
Bydlíme v Roudné u Tábora a dojíždím každý den, když nejsou dva tréninky. V tom případě přespávám v Budějovicích.

Zmínil jste vaši operaci srdce. Co bylo příčinou vašich zdravotních problémů?
Přišlo se na to při klasické předsezónní zdravotní prohlídce, kdy se šlape na kole. Tam se doktorům něco nezdálo, tak mě poslali na další vyšetření. Na nich se potvrdila srdeční vada. Lékaři mi zakázali hrát hokej a jediná varianta, pokud jsem se chtěl ještě vrátit na led, byla operace.

Nyní už jste naprosto zdráv, nebo sportujete s jistou dávkou rizika?
S rizikem nehraji žádným. Byl jsem znovu na kontrole a všechno je v pořádku. Každý půlrok musím chodit na kontroly. Jinak žádný problém.

Co jste říkal faktu, že na váš první přátelský zápas se Spartou přišly tři tisíce diváků?
Hlavně jsem byl překvapený už na našem prvním přátelském utkání v Plzni, kam přijelo hodně fanoušků. To od nich bylo hezké. Doufám, že budeme podávat takové výkony, aby nás takhle podporovali pořád.

Sice se jedná o přípravu, ale přesto jste v posledních dvou zápasech inkasovali vždy sedm gólů. Není to příliš?
Je to dost. Na druhou stranu je to příprava a narazili jsme na docela těžké soupeře, i když na to se nemůžeme vymlouvat. Nějaké chyby tam byly, ale mužstvo se teprve sehrává. Věřím, že do začátku soutěže to bude dobré.

Nyní vás čeká v dalším přátelském utkání Kladno, kterému jste před týdnem podlehli na jeho ledě vysoko 2:7. Co se dá čekat od domácího zápasu?
První zápas na Kladně jsem nehrál, takže ho nemohu nějak moc hodnotit. Bude to asi podobné jako bývá většina přátelských zápasů. Soupeř asi bude zkoušet nějaké hráče. Půjdou do toho naplno, ale to my v každém případě také a budeme je chtít porazit.  Mohl by to být dobrý zápas.