V základní části krajské ligy sehráli Milevští s Hlubokou dva vyrovnané zápasy. Doma Milevsko vyhrálo v prodloužení, zatímco na stadionu v Hluboké o gól prohrálo. V tabulce základní části oba soupeře dělil pouhý bod. Hluboká skončila čtvrtá, Milevsko páté. To vše slibovalo vyrovnané bitvy i ve čtvrtfinále play off.

Rozhodující roli nakonec sehrála výhoda domácí prostředí. Obě mužstva byla doma úspěšná. Z vítězství v sérii se nakonec radovala Hluboká, na jejímž ledě se hrálo rozhodující třetí utkání.

Hokejisté Hluboké domácí zápasy vyhráli 8:5 a 6:3. „My jsme nezvládli vstupy do obou zápasů. V rozhodujícím duelu jsem prohrávali o dva góly, v tom prvním dokonce o čtyři,“ vrací se k zápasům na ledě Hluboké milevský trenér Emil Švec. Hosté přitom horší nebyli a v určitých fázích domácí tým přehrávali. „Třeba ve třetím duelu jsme byli ve druhé třetině jasně lepší. Problémem však bylo, že jsme neproměňovali šance, hlubocký brankář Dašek totiž chytal opravdu výborně,“ uznal kouč Milevska.

Úplně jiný byl druhý zápas doma v Milevsku. Domácí jej vyhráli a srovnali krok s Hlubokou na zápasy. „Na našem širším kluzišti se nám hrálo lépe. Hlubocký Dašek byl opět skvělý, dokázali jsme však na něj najít recept, když jsme se prosazovali z dorážek. V domácím duelu jsme měli navrch,“ zhodnotil druhé utkání Emil Švec.

Protože se ale na specifickém kluzišti v Hluboké milevští hráči neprosadili, ze čtvrtfinálové série odešli poraženi.

Kouč Milevska potvrzuje, že Hluboká má kvalitní mužstvo, nicméně prostředí v její Kuki aréně za zcela regulérní nepovažuje, byť podmínky měla obě mužstva stejné. „Čáry ani brankoviště tam skoro nejsou vidět, puk zapadával do díry v rohu, kudy vjíždí na led rolba,“ vyjmenovává Švec některé nedostatky.

Postěžoval si rovněž, že v době, kdy se jeho svěřenci nadechovali k náporu, přestala fungovat časomíra a zápas byl na dlouhé minuty přerušen. „Myslím, že svaz by se měl nad tím zamyslet,“ říká Emil Švec.

V rozhodujícím duelu měli Milevští převahu v hledišti, na ledě ale kralovala Hluboká a zaslouženě postoupila do semifinále, v němž se utkala s Veselím.