Čtvrtfinálovým postupem přes Benátky jste splnili základní cíl. Můžete už teď hodnotit sezonu jako úspěšnou?
Pro mě osobně skutečně znamená postup do semifinále splněný cíl. Na předsezonní tiskové konferenci jsme sice vyhlásili, že chceme hrát průběžně do šestého místa, připravit se na play off a v něm dojít co nejdál. Já osobně jsem byl ale přesvědčen, že náš kádr má minimálně na semifinále a musíme se pohybovat spíše v první čtyřce než v první šestce. To se také potvrdilo a mám z toho velkou radost. Beru to jako splněný cíl, což ale neznamená, že jsme na konci cesty.

Další velký cíl pro sezonu bylo zachránit v extralize juniorku. Spadl vám velký kámen ze srdce, že se vám to podařilo už dvě kola před koncem?
Ano. To je další velký cíl, který se nám podařilo splnit. V průběhu sezony jsme museli operativně kombinovat složení juniorky i áčka. Zaplaťpánbůh se to povedlo.

Čtvrtfinálová série s Benátkami se pro vás nevyvíjela nejlépe. Co vám ukázala především o charakteru týmu?
Série mi ukázala obrovskou nevyrovnanost ve výkonech mužstva. První utkání, které jsme v sérii odehráli, to pro mě byl naprosto nepochopitelný výkonnostní výpadek. Benátky nás tady přehrály a byly ve všech činnostech lepší. Od druhého zápasu ale přišlo v našich dresech jiné mužstvo a drželo standard svého výkonu nahoře. Tým ukázal obrovský charakter a bojovnost. Hlavně ve čtvrtém utkání v Benátkách, kdy jsme se museli vyrovnat s tím, že hned v první třetině byli vyloučeni do konce zápasu naši dva klíčoví útočníci. V tomto duelu hráči tvrdě a obětavě pracovali. Nakonec jsme osmnáct vteřin před koncem rozhodli o našem vítězství, což byl klíčový moment celé série. Poslední dvě utkání už jsme odehráli s velkým přehledem. I když jsme v šestém, zápase v Benátkách prohrávali, tak si troufnu tvrdit, že jsme jeho osud měli ve svých rukou.

Bylo vám úzko v průběhu klíčového čtvrtého duelu, kdy Benátky vedly 2:1 na zápasy a díky řadě přesilovek vás skoro neustále tlačily?
Jak se říká, zajíci se počítají až po honu. I když bychom prohráli, tak by to bylo pořád „jen" 1:3 a hraje se na čtyři vítězství. Nebyl jsem ve stavu, abych si myslel, že už je to pryč. To jsem byl mnohem více nejistý z osudu celé série po prvním utkání. Pak už jsem celkem věřil, že to dobře dopadne.

Ze tří gólmanů jste vsadili na Ondřeje Bláhu, který odchytal celé čtvrtfinále. Potěšil vás svým výkonem?
Určitě. Podržel tým v důležitých okamžicích a v celé sérii si nevybavím jediný gól, který by mu mohl být vyčítán. Odchytal vysoký standard, pomohl týmu a zařadil se do celkově dobrého obrazu, který si myslím, že jsme ve čtvrtfinálové sérii zanechali.

Benátky dostaly deset tisíc korun pokutu za to, že jejich manažer Jan Slivka opakovaně vnikl do kabiny rozhodčích. Vy jste se o to pokusil také, ale byl jste zpacifikován. Dostali jste za to také nějaký postih?
Žádný disciplinární trest jsme nedostali. Já jsem se k rozhodčím vlastně nedostal, takže ani není důvod k nějakému trestu. Leda by mě chtěl potrestat hlavní pořadatel z Benátek…

S tím souvisí dotaz na výkony rozhodčích ve čtvrtfinále.
Vzhledem k tomu, že nás čekají další zápasy, tak nebudu hodnotit výkony rozhodčích. K tomu si řekneme své až po sezoně.

Dva zápasy ze svého pětizápasového trestu si už odseděl jeden z vašich klíčových útočníků Rok Pajič. Budete po třetím utkání žádat o prominutí zbytku trestu?
Žádáme o změnu trestu z nepodmíněného na podmíněný. O výsledku poté budeme disciplinární komisí informováni. Na svaz jsme podali důkazy, že faulovaný hráč Benátek neodstoupil z utkání po faulu Pajiče, ale k jeho odstoupení došlo až později v průběhu utkání.

Co jste říkal fanouškům, kteří vás doprovázeli na zápasy na stadion soupeře? Zažil jste to někdy v minulosti?
Otázky na diváky, to je pořád dokola, až je mi skoro trapné neustále opakovat, jak jsou skvělí. Ale prostě jsou a je to úžasné. Stál jsem v Benátkách na protější straně proti té mase našich příznivců a bylo to, jako kdybychom hráli doma. Bylo to něco krásného.

Čeká vás semifinále s Třebíčí. Očekáváte jiný průběh než s Benátkami?
Třebíč už několik sezon patří ke špičce první ligy. Má ještě kvalitnější tým, než měla loni. Odehráli jsme spolu v sezoně čtyři vyrovnaná utkání a pokaždé se hrál kvalitní a divácky atraktivní hokej. Moc se na to těšíme.

Začínáte dvakrát doma a na domácím ledě byste hráli i rozhodující sedmý zápas. Považujete to za výhodu?
Já to za výhodu považuji. A to nejen z ekonomického, ale i sportovního hlediska.

Třebíč se netají tím, že by po dvou semifinálových účastech ráda na třetí pokus nahlédla do extraligové baráže. To chcete vy ale jistě také?
Nikdy nebylo řečeno, že bychom nechtěli hrát baráž nebo postoupit do extraligy. Asistent trenéra Radek Bělohlav se pouze v jednom rozhovoru vyjádřil, že ještě nemáme tým připravený na to, aby byl schopen konkurovat v padesáti dvou utkáních extraligy. Ve stejném duchu jsem se poté vyjádřil i já a myslím si, že tomu tak i je. Nyní můžeme hrát bez tlaku, protože jsme neřekli, že postup do baráže nebo i extraligy by byl naším cílem. Budeme se připravovat na každé další utkání tak, abychom ho vyhráli. A uvidí se, kam až se dostaneme. V tomto úhlu pohledu má náš tým obrovskou výhodu, že není žádný tlak na to, abychom nezbytně postoupili do extraligy. Je tlak na to, abychom vyhráli každé příští utkání. To každopádně.

Kdo vám bude z kádru proti Třebíči chybět?
Minimálně v prvním zápase distancovaný Pajič. Chmelíř a Prokeš jsou vyřazeni do konce sezony. Zraněný je Mucha. Dohromady se dal obránce Růžička. Uvidíme, jak na tom bude kondičně a je na trenérech, jestli ho zařadí do sestavy. Trénovat začal po zranění junior Marek.

Aniž bychom přeskakovali semifinále s Třebíčí. Znamenal by pro vás postup do baráže nějaké mimosportovní komplikace třeba s vybavením stadionu?
Nechceme to samozřejmě zakřiknout, ale je jasné, že musíme být na případný start v baráži připraveni. Týká se to tří oblastí. Tou první je technicky připravený stadion, abychom splnili podmínky extraligových požadavků na vybavenost, protože baráž se hraje podle pravidel extraligy. Zásadní věc, která nám tady chybí, je videorozhodčí. Předbíhat se nemá, ale připraveni být musíme. To znamená, že máme v ruce cenovou nabídku a technické řešení, aby tady byl i v té krátké době mezi koncem play off a baráží nainstalovaný systém pro videorozhodčí. Potom je celá řada podmínek pro vybavenost stadionu, které se za poslední dva roky hodně posunuly a náš stadion je nesplňuje.

Můžete být konkrétnější?
Kabina pro rozhodčí je o pár metrů čtverečných menší, než by měla být. Místnost pro hostující trenéry také nemá ty správné parametry. Ale co skutečně chybí a v jaké míře, tak na to nejlépe odpoví provozní ředitel klubu Petr Sailer, on řeší požadavky svazu.To jsou ale všechno věci, které se dají vyřešit výjimkou. Kupodivu však náš stadion ve stavu, v jakém je teď, neodpovídá řadě požadavků na extraligu. Zásadní věc je aktuálně ale ten videorozhodčí, na což jsme připraveni.

Jakých dalších dvou oblastí by se týkala vaše případná účast v baráži?
Druhá oblast je ekonomická. Odehráli bychom šest domácích zápasů a doufáme, že by byly hojně navštívené. Přáli bychom si, aby bylo po celou dobu baráže o co hrát a diváci tak měli větší důvod chodit. To by byla významná pomoc pro náš rozpočet. Třetí oblast je sportovní. Ať už by baráž dopadla jakýmkoliv způsobem, tak by to pro všechny naše hráče byla obrovská zkušenost. Máme řadu mladíků, kteří by si ji vyzkoušeli. Naším střednědobým cílem je postoupit do extraligy a v dalších sezonách by naši mladí hráči už věděli, do čeho jdou.

Důležitá otázka. Pokud by se vám podařilo vybojovat postup do extraligy, postup byste neodmítli?
V žádném případě!!!

Sezona vrcholí, ale také už je třeba uvažovat o té příští. Máte už malinko jasno o kádru pro příští ročník?
Od prosince se bavíme o tom, jak bychom současný kádr mohli posílit. Všechno je to ale otázka financí. Zahájili jsme jednání s našimi partnery, ale od několika klíčových ještě nemáme odpověď, jestli a v jaké výši s námi budou příští rok spolupracovat. Zájem mají, ale jasnou odpověď zatím nemáme. Od toho se pak bude odvíjet, co si budeme moci ohledně posilování dovolit. Pravdou je, že v loňské sezoně se podařilo přivést hráče, o kterých jsme nemuseli dlouze pochybovat, jestli budou přínosem pro náš kádr. Týká se to zejména Pepy Straky a Tomáše Nouzy. Sezona ukázala, že byli obrovskými posilami. Pro příští sezonu žádnou velkou posilu tohoto formátu vyhlédnutou nemáme. Máme vytipovaných několik hráčů, kteří by náš současný kádr vhodně doplnili, ale rozhodně by se nejednalo o hráče jako jsou Pepa Straka nebo Tomáš Nouza. Pravděpodobně.

Není ve hře případný návrat některého z odchovanců klubu?
Jsme v kontaktu s budějovickými kluky, kteří jsou ve světě. Třeba s Václavem Nedorostem. Ale jak to dopadne, to nevíme my ani Venca. Všichni ale hrají kvalitnější soutěže, než je česká první liga. Ať už jsou to dále třeba Vladimír Sičák, Zdeněk Kutlák, Filip Novák, Jiří Novotný, Petr Gřegořek a celá řada dalších hráčů, kteří by mohli být našimi potencionálními posilami.

Z kolika procent počítáte, že by současný kádr zůstal pohromadě i pro příští sezonu?
To je ještě předčasné. Momentálně máme v kádru pod smlouvou včetně pendlujících juniorů devětadvacet hráčů. Myslím si, že zůstane pětasedmdesát až osmdesát procent aktuálního kádru. A možná i více. V tuto chvíli to ale opravdu nevím.