Později ale odešel do Českých Budějovic, kde hrál za místní dorostenecké a juniorské mužstvo. V sezoně 1992-93 nastoupil poprvé v československé nejvyšší lize za českobudějovický Motor.

V roce 1994 byl vybrán v draftu týmem Ottawa Senators a v sezoně 1994-95 si poprvé zahrál zámořskou NHL. V Ottawě setrval do sezony 1998-99, poté přestoupil do New York Rangers a následně do Phoenixu Coyotes. V roce 1996 získal na hokejovém mistrovství světa ve Vídni zlatou medaili.

V sezoně 2000-01 následoval další Neckářův přestup, tentokrát do týmu Tampa Bay Lighting, se kterým v roce 2004 vyhrál Stanley Cup. V sezoně 2004-05, kdy byla v NHL výluka, nastupoval v české extralize za České Budějovice a po sezoně oznámil konec aktivní kariéry.

Stanislav Neckář je ženatý, má kanadskou manželku Shawnu, čtyři děti a trvale žije v Americe, kde také podniká. I proto jsme mu položili dvě otázky na aktuální témata.

Sledoval jste  v závěru minulého týdne volby nového českého prezidenta nebo jste byl dokonce volit?

Volby jsem samozřejmě sledoval, ale nevolil jsem. Popravdě řečeno, v Čechách už nežiji přes osmnáct let a naposledy jsem byl doma před čtyřmi roky. Je velice těžké  udělat si názor na to, koho volit,  když o kandidátech na prezidenta čtu jen v novinách. A to nestačí.

Určitě bych volil a měl lepší představu o kandidátech, kdybych žil v Čechách. Já doufám, že ve druhém kole voleb zvítězí ten, komu opravdu na své zemi záleží a kdo bude reprezentovat Českou republiku tak, aby se za něj národ nemusel stydět. Někdo kdysi řekl, že národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. No tak nevím…

Co říkáte tomu, že za pár dní konečně začne nový ročník NHL, byť bude jen zkrácený?

Jediné co mohu říci je:  Konečně! Fanoušci jsou velice rádi, že už hokej začne, a já samozřejmě taky. Myslím si, že prvních patnáct  zápasů nebude stát za nic, bude to spíš taková náhrada přípravného kempu.

Ale protože se sezona zkrátí na osmačtyřicet zápasů, tak si myslím, že potom uvidíme velice kvalitní zápasy plné síly a nasazení. Hokejisté mají velkou chuť do hry, jsou odpočinutí a hlavně nemají žádná zranění, což je hodně důležité.

Play-off bude podle mého názoru velká podívaná. Protože je kratší sezona, hráči budou mít spoustu energie. Některým týmům, které mají starší hráče, to může prospět. Na druhé straně celky s mladými hráči budou mít možná problémy. Myslím si, že tento rok má šanci vyhrát Stanley Cup hodně týmů.

Určitě zažijeme spoustu překvapení, ale ta přece k hokeji patří. Pokud budu mít čas, určitě se zajdu na některé zápasy podívat, bude to opět velké divadlo. A fanoušci se už na utkání moc těší.