Poprvé v sezoně jste neuhráli ani bod a také jste poprvé prohráli na domácím ledě. Kde byla hlavní příčina?
Byli jsme dneska o něco horší než soupeř. Tak to prostě bylo. Nemá cenu z toho dělat nějakou vědu. Nikdo asi nemohl čekat, že vyhrajeme všech dvaapadesát kol. Ve středu hrajeme další utkání v Přerově a na to se musíme připravit. Co nejrychleji se oklepat a poučit se z chyb, které jsme udělali. Musíme jít dál.

Nemohl být problém v tom, že jste byli po velice úspěšném vstupu do sezony snad až příliš sebevědomí?
Ono je to tak trochu dvousečné. Bez sebevědomí se hrát nedá. Člověk si musí věřit. Hlavně si ale nemyslím, že by z naší strany mělo k nějakému uspokojení dojít. Máme natolik zkušený a vyzrálý tým, že by k tomu určitě docházet nemělo. Není to tak, že bychom si mysleli, že už to půjde samo. Takové zápasy prostě přijdou, kdy si člověk myslí, že pro úspěch udělal všechno, ale nedopadne to.

S Třebíčí to ale nebylo utkání, které se muselo prohrát. Především v první třetině jste soupeře dost výrazně přehrávali.
Určitě jsme prohrát nemuseli. V první třetině jsme měli hodně přesilovek a při troše štěstí jsme z nich mohli vytěžit o něco víc. Zápas by pak mohl vypadat jinak, ale na to se nehraje. Třebíč nám dneska dala šest gólů a nemůžeme čekat, že se šesti inkasovanými góly budeme dělat nějaké body. Navíc doma. Máme tým na nějaké úrovni a šest gólů si doma nemůžeme nechat nandat. To prostě nejde.

Pokaždé jste selhali v úvodu všech tří třetin. Byla to otázka menší koncentrace?
Možná to byla nekoncetrovanost. Při prvním gólu jsem to zrovna já mohl řešit jinak. Byla to škoda. Potom se zápas musí otáčet, což se nám paradoxně podařilo, ale bohužel jsme u toho nevydrželi. Jak už jsem řekl, takové zápasy v sezoně prostě přijdou a nemá cenu z toho dělat velkou vědu. Je třeba se z nich hlavně poučit a jít dál.

Asistent trenéra Radek Bělohlav hovořil na pozápasové tiskovce o tom, že vašemu týmu tentokrát na ledě chybělo sebeobětování. Souhlasíte s ním?
Určitě. Oproti předcházejícím zápasům to chybělo. Kromě hokejovosti je rysem naší hry také nasazení a sebeobětování. To tam opravdu nebylo a podle toho zápas také skončil. Bylo tam z naší strany více špatných věcí a proto byl i výsledek pro nás tak nepříznivý.

Nyní vás čeká duel na ledě nováčka soutěže v Přerově, který je zatím překvapením soutěže.
Je vidět, že tam v úvodu sezony funguje nováčkovská euforie. Viděl jsem hrát Přerov loni v baráži v Táboře, ale tento tým se z osmdesáti procent obměnil. Zůstalo tam jenom pár hráčů. Připravíme se na ně, ale hlavně se musíme zaměřit sami na sebe a na náš výkon. Poučit se z chyb a jít dál. Ať proti nám stojí jakýkoliv protivník. Pokaždé musíme hrát na hranici sebeobětování.