Světový šampionát v Praze a Ostravě vypukne v pátek 10. května a bude probíhat až do 26. května, kdy jsou na programu boje o medaile.

Česko ve skupině A v Praze:
Pátek 10. 5. 20:20 Česko - Finsko
Sobota 11. 5. 20:20 Norsko - Česko
Pondělí 13. 5. 20:20 Švýcarsko - Česko
Středa 15. 5. 16:20 Česko - Dánsko
Pátek 17. 5. 20:20 Česko - Rakousko
Sobota 18. 5. 20:20 Česko - Velká Británie
Úterý 21. 5. 16:20 Kanada - Česko

Domácí reprezentace pod vedením kouče Radima Rulíka zahájí tažení turnajem za zlatým snem hned úvodní den zápasem proti Finsku.

V pražské skupině A se utká ještě s Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a obhájcem titulu Kanadou.

Organizátoři věří, že se podaří pobláznit celé Česko, stejně jako v roce 2015, kdy byla rekordní návštěvnost šampionátu 741.690 diváků.

„Chceme vytvořit horečku, euforii v naší republice, abychom si zase zafandili a hokej zůstal národním sportem. A kdyby bylo vše na konci okořeněné nějakou medailí, v ideálním případě zlatou, bylo by to to nejkrásnější, co může být,“ řekl bývalý reprezentant Jiří Šlégr, který šampionát v Česku sám zažil jako hráč v roce 2004.

David Pastrňák
Každý ví, jak to mám s repre, říká Pastrňák. Teď ale myslí pouze na Stanley Cup

Kdo chce zažít šampionát na vlastní kůži, neměl by otálet s pořízením vstupenky. Lístky na klíčové čtvrtfinále, ve kterém by se měl představit český tým, který nikdy v historii nezůstal před branami play-off, se dají koupit za 2390 korun. V případě postupu ze základní části totiž národní celek vstoupí do play-off ve čtvrtek 23. května od 20:20.

Program MS 2024

Skupina A - O2 Arena, Praha:
Pátek 10. 5. 16:20 Švýcarsko - Norsko
Pátek 10. 5. 20:20 Česko - Finsko
Sobota 11. 5. 12:20 Velká Británie - Kanada
Sobota 11. 5. 16:20 Rakousko - Dánsko
Sobota 11. 5. 20:20 Norsko - Česko
Neděle 12. 5. 12:20 Finsko - Velká Británie
Neděle 12. 5. 16:20 Dánsko - Kanada
Neděle 12. 5. 20:20 Rakousko - Švýcarsko
Pondělí 13. 5. 16:20 Norsko - Finsko
Pondělí 13. 5. 20:20 Švýcarsko - Česko
Úterý 14. 5. 16:20 Dánsko - Norsko
Úterý 14. 5. 20:20 Kanada - Rakousko
Středa 15. 5. 16:20 Česko - Dánsko
Středa 15. 5. 20:20 Švýcarsko - Velká Británie
Čtvrtek 16. 5. 16:20 Finsko - Rakousko
Čtvrtek 16. 5. 20:20 Kanada - Norsko
Pátek 17. 5. 16:20 Velká Británie - Dánsko
Pátek 17. 5. 20:20 Česko - Rakousko
Sobota 18. 5. 12:20 Dánsko - Švýcarsko
Sobota 18. 5. 16:20 Kanada - Finsko
Sobota 18. 5. 20:20 Česko - Velká Británie
Neděle 19. 5. 16:20 Norsko - Rakousko
Neděle 19. 5. 20:20 Švýcarsko - Kanada
Pondělí 20. 5. 16:20 Velká Británie - Norsko
Pondělí 20. 5. 19:20 Finsko - Dánsko
Úterý 21. 5. 12:20 Rakousko - Velká Británie
Úterý 21. 5. 16:20 Kanada - Česko
Úterý 21. 5. 20:20 Finsko – Švýcarsko

Skupina B - Ostravar Aréna, Ostrava:
Pátek 10. 5. 16:20 Slovensko - Německo
Pátek 10. 5. 20:20 Švédsko - USA
Sobota 11. 5. 12:20 Francie - Kazachstán
Sobota 11. 5. 16:20 Polsko - Lotyšsko
Sobota 11. 5. 20:20 USA - Německo
Neděle 12. 5. 12:20 Slovensko - Kazachstán
Neděle 12. 5. 16:20 Lotyšsko - Francie
Neděle 12. 5. 20:20 Švédsko - Polsko
Pondělí 13. 5. 16:20 USA - Slovensko
Pondělí 13. 5. 20:20 Německo - Švédsko
Úterý 14. 5. 16:20 Kazachstán - Lotyšsko
Úterý 14. 5. 20:20 Polsko - Francie
Středa 15. 5. 16:20 Německo - Lotyšsko
Středa 15. 5. 20:20 Slovensko - Polsko
Čtvrtek 16. 5. 16:20 Kazachstán - Švédsko
Čtvrtek 16. 5. 20:20 USA - Francie
Pátek 17. 5. 16:20 Německo - Kazachstán
Pátek 17. 5. 20:20 Polsko - USA
Sobota 18. 5. 12:20 Lotyšsko - Švédsko
Sobota 18. 5. 16:20 Německo - Polsko
Sobota 18. 5. 20:20 Francie - Slovensko
Neděle 19. 5. 16:20 USA - Kazachstán
Neděle 19. 5. 20:20 Slovensko - Lotyšsko
Pondělí 20. 5. 16:20 Švédsko - Francie
Pondělí 20. 5. 19:20 Kazachstán - Polsko
Úterý 21. 5. 12:20 Francie - Německo
Úterý 21. 5. 16:20 Lotyšsko - USA
Úterý 21. 5. 20:20 Švédsko - Slovensko

Play-off:
Čtvrtek 23. 5. - čtvrtfinále:
16:20 Kanada - Slovensko (Praha)
16:20 Švýcarsko - Německo (Ostrava)
20:20 Švédsko - Finsko (Ostrava)
20:20 USA - Česko (Praha)

Sobota 25. 5. - semifinále:
14:20 Švédsko - Česko (Praha)
18:20 Kanada - Švýcarsko (Praha)

Neděle 26. 5.
15:20 zápas o 3. místo (Praha)
20:20 finále (Praha)