Hosté představili dva navrátilce do sestavy. Čachotský naskočil rovnou do první řady, Raška se zařadil do čtvrté. V obraně nahradil v posledních zápasech chybujícího Hovorku Kachyňa. Domácí celek se pere s velkou marodkou a chybělo mu několik útočníků ze základní sestavy.

Bezbrankovou úvodní třetinu poznamenala důležitost zápasu pro oba soupeře. Jihočeši byli o něco aktivnější, ale větší šance byly na straně soupeře. Nebezpečný průnik Guta ve vlastním oslabení gólem neskončil, Jaksovu bombu od modré skryl Hrachovina ve své lapačce a střelu Strejčka hostující gólman jen ztlumil, kotouč se však z jeho výstroje naštěstí vykutálel vedle branky.

Při přečíslení dva na jednoho chytil českobudějovický brankář jistý gól Hlavovi a kryl i střelu Zdráhala z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně měl v první třetině jedinou gólovku Hanzl, leč svůj bekhendový blafák nedotáhl a Zajíček puk chytil.

Druhá třetina jenom prodloužila čekání na klíčový úvodní gól zápasu. K vidění byla především úporní bitva o každý centimetr ledu a šancí na obou stranách ještě ubylo.

Blízko gólu byl českobudějovický matador Vondrka, ale Zajíček v brance soupeře dokázal jeho pohotovou střelu schovat v lapačce. Na druhé straně nevyzrál Wesley v dobré příležitosti na výborného Hrachovinu.

Na střely na branku vyhrál Motor druhou část jednoznačně 15:4, ale stav zůstával bezbrankový.

Ve třetím dějství měl úvodní gól na hokejce hostující Hanzl, ale ze sóla Zajíčka nepřekonal. Litvínovský zase nebyl uznán gól pro předcházející hru vysokou holí. V přesilovce pak měl vítězný gól na hokejce znovu Hanzl, ale kotouč do odkryté klece bohužel neusměrnil.

Branku nepřineslo ani hodně divoké prodloužení, kdy jel hostující Valský sám na Zajíčka, ale šance byly na obou stranách.

V nájezdech byli lepší domácí a brali bod navíc, když se dvakrát trefil Estephan, zatímco za Motor byl úspěšný pouze Pech.

Branka: rozh. náj. Estrephan. Vyloučení: 2:1, bez využití. Rozhodčí: Sýkora, Šindel – J. Frodl, Hynek. Diváci: 4126.

Litvínov: Zajíček – Zeman, Zile, Strejček, Freibergs, Jaks, Demel, Wesley -Jurčík, Sukel, A, Kudrna – P. Zdráhal, Estephan, Abdul – Hlava, Gut, Havelka – Danelčák, Berka, Šalda. Trenéři Mlejnek, Reichel a Kočí.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Gulaš, Pech, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Toman, Dzierkals – Tomeček, A. Raška, Strnad. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Hlasy trenérů - Karel Mlejnek (Litvínov): "První třetina byla z obou stran velmi nervózní, což odpovídalo významu zápasu pro oba týmy. Ve druhé třetině jsme jednoznačně tahali za kratší konec a ustáli jsme ji jenom díky výbornému Zajíčkovi v brance a obětavosti našich hráčů. Třetí třetina byla zase hodně nervózní. Jsme rádi za druhý bod za nájezdy, v konečné tabulce se bude každý bod počítat."

David Čermák (Motor): "Stav byl dlouho 0:0 a bylo jasné, že rozhondě jeden gól. Šance na to byly na obou stranách. Mrzí nás hlavně druhá třetina, ve které jsme si vytvořili hodně příležitostí. Litvínov proměnol dvě penalty, my jenom jednu, proto bral o bod navíc."