Na ledě beznadějně posledního celku tabulky hosté nic nepodcenili a bez větších potíží si dokráčeli pro důležité tři body.

Tým trenéra Petra Rosola do utkání lépe vstoupil a v 8. min. šel také do vedení, když se v přesilovce trefil dorážkou veterán Šperger. Domácí se po inkasovaném gólu malinko zvedli, ale prosadit se nedokázali. V největší šanci se ocitl Písařík, ale těsně minul.

Po přestávce byla převaha hostí ještě citelnější a klíčový moment zápasu přišel v jeho polovině, kdy v průběhu pouhé minuty a půl dal Motor dvě branky. Nejprve se bombou od modré trefil v přesilovce Kotalík a poté se švihem prosadil Pajič.

V závěrečném dějství sice zaznamenal čestný úspěch Mostu nenápadnou střelou v přesilovce Čížek, ale to bylo ze strany domácích vše. Hosté sice ještě promarnili přesilovku pět na tři, ale přesto zápas zcela bezpečně dovedli do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 44. Čížek (Charousek, Bojer)  – 8. Šperger (R. Pšurný, Vráblík), 30. Kotalík (Šachl, Kotaška), 32. Pajič (Kotalík, Boháč).
Vyloučení 7:4, využití 1:2.
Rozhodčí: Ondřej – Svoboda, Jílek. Diváci: 266.
ČEZ Motor: Kůdela – Kotaška, Pavlíček, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Prokop – Dan. Boháč, Pajič, Kotalík – R. Pšurný, Šperger, Melka – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Vaniš. Trenéři Rosol a Bělohlav.