Z hostující sestavy vypadli nemocný Karabáček a zraněný Heřman, do sestavy se tak po delší pauze vrátili další útočník Doležal a junior Vaculík. Mimo hru jsou ze zdravotních důvodů kapitán Kutlák a kanadský útočník Dunn, mladíci Beránek s P. Novákem jsou pro změnu s reprezentační osmnáctkou na turnaji ve Švýcarsku.

Do domácí branky se postavil exbudějovický Ondřej Bláha a odchytal z jeho pohledu skvělý zápas. Vychytaná nula mu slušela.

Jihočeši odehráli nešťastnou první třetinu. Dobře začali, soupeře zatlačili, ale výborného Bláhu překonat nedokázali. V největší šanci neuspěl Doležal.

To Havířov byl produktivnější. Kotala sice ve velké šanci ještě Strmeně nepropálil, ale v 17. min. zbytečně ztratil puk ve středním pásmu Doležal a Řehuš po rychlém brejku zamířil přesně pod horní tyčku českobudějovické branky.
Ještě hůř bylo v úplném závěru prvního dějství. Hosté hráli bez vyloučeného Pavlina a chaos v jejich obranné třetině potrestal druhým gólem Bednář.

Jak hosté skončili první třetinu, tak začali tu druhou. Po dvou chybách v rozehrávce mohli přidat třetí gól Kotala a Rehuš. Domácí měli v této fázi zápasu výrazně navrch a hosty držel gólman Strmeň. Při Kotalově střele zachraňoval i s pomocí tyčky své branky. Až pak se znovu začali osmělovat i hráči Motor. Na výborného Bláhu si však nepřišli v dobrých šancích ani Endál s Vydareným. Gól nepřinesly ani dvě přesilovky. Naopak. Při té druhé ulétl obraně hostí Veselý a zvýšil na 3:0.

Budějovický zmar pokračoval i v závěrečném dějství. Hodně prostupnou obranou se protáhl Kotala, ač faulován, stačil přihrát Gřešovi, jenž neměl problém zvýšit na hrozivých 4:0. Tím bylo prakticky po zápase, protože s takovým brankovým rozdílem už hosté neměli sílu nic udělat. A soupeř hrál naopak v naprosté pohodě a bez problémů zbytek utkání bezpečně kontroloval.

Branky a nahrávky: 17. Rehuš (O. Procházka, Dudek), 19. L. Bednář (Maruna, Bořuta), 39. R. Veselý (Kotala), 43. Gřeš (Kotala, Pořízek). Vyloučení: 4:4, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: V. Fiala, Obadal – Štofa, Beneš.
ČEZ Motor: Strmeň – M. Jandus, Pýcha, Fillman, Plášil, Pavlin, Vydarený – Babka, R. Přikryl, Šimánek – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Bradley, Čermák – Vaculík, Dančišin, J. Doktor. Trenéři Prospal a Totter.