V hostující sestavě nahradil oproti prvnímu duelu s Hradcem (1:5) obránce Suchánek Allena a v útoku dostalo příležitost trio Raška, Michnáč a Indrák.

V první třetině byli aktivnější domácí, na střely na branku ji vyhráli 10:4 a nakonec se také dočkali vedoucího gólu. V 17. min. se trefil přesně do horního růžku Čiliakovy klece Šťastný.

Po změně stran Jihočeši přidali a po zásluze také vyrovnali. Ve 25. min. zamířil přesně z první lídr útočné vozby hostujícího celku Zdeněk Doležal a zaznamenal svůj premiérový extraligový gól.

Motor byl při chuti a v polovině zápasu šel dokonce do vedení. Po rychlém přečíslení pohotově zakončoval Jakub Suchánek. Jenže radost netrvala dlouho. Záhy zavezl R. Zohorna kotouč snad až příliš lehce do útočné třetiny, přenechal ho Lunterovi a po jeho střele z úhlu bylo vyrovnáno.

Hosty pak několikrát podržel Čiliak, ale v závěru druhé třetiny sami zahrozili. Indrák se pokusil zasunout kotouč zpoza branky, leč na Růžičku v domácí brance nevyzrál.

Třetí třetina začal za nerozhodného stavu opatrněji. Ani jeden ze soupeřů nechtěl hlavně udělat chybu. Deset minut před koncem se radovala Boleslav, když po nepřehledné situaci dostal kotouč do sítě J. Stránský. Střídačka Motoru ale označila tento moment jako sporný a použila trenérskou výzvu. Sudí však branku po delším rozmýšlení uznali a Boleslav šla do vedení 3:2.

S hosty sporná inkasovaná branka trochu otřásla a než se nadechli k závěrečnému náporu, inkasovali v 56. min. počtvrté. Čiliaka prostřelil Šťastný. Motor pak zkusil vsadit vše na jednu kartu, odvolal gólmana, ale do prázdné branky pečetil na konečných 5:2 Strnad.

Branky a nahrávky: 17. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 29. Lunter (R. Zohorna), 50. J. Stránský, 56. Šťastný (R. Zohorna), 58. Strnad (Růžička) – 25. Zd. Doležal, 28. Suchánek (Zd. Doležal). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Diváci: 1033.
Ml. Boleslav: J. Růžička – Ševc, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Šidlík – Šťastný, R. Zohorna, Lunter – Jääskeläinen, Zbořil, Alderson – P. Kousal, Cienciala, Flynn – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad. Trenéři Rulík a Patera.
Motor: Čiliak – Plášil, Pýcha, Pavel, Suchánek, Slováček, Vydarený – M. Beránek, Prokeš, Jonák – A. Raška, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Michnáč, Indrák – Holec, Venkrbec, Christov – Karabáček. Trenéři Prospal a Totter.