Byla to ale ve středu v Budvar aréně pořádná dřina. Severočeši se představili jako silný a sebevědomý soupeř, který hodně spoléhá na svou nebezpečnou první řadu vedenou ostrostřelcem Roubíkem. Domácí celek si však dokázal tuto elitní ústeckou formaci pohlídat a navíc se mohl spolehnout na famózního mladíka Bláhu v brance.  Ten poslední dobou skutečně čaruje. Doma vychytal třetí nulu v řadě a nedostal v domácí h zápasech branku až neuvěřitelných 218 minut.

Ve hře dopředu to tentokrát ze strany Jihočechů nebyla zase až taková sláva. Vítězný gól zaznamenal v přesilovce obránce Dan Růžička, jehož tvrdá střela je v početní výhodě čím dál větším přínosem. David Kuchejda do prázdné branky při power play soupeře jako by svým druhým zásahem v sezoně chtěl potvrdit, že není jen pracovitou včeličkou, ale také umí dávat góly.

Ústečtí odjížděli domů zklamáni. Jejich trenér Milan Skrbek měl pocit, že nějaký bod hosté získat měli. „Odehráli jsme docela dobrý zápas. Výkon z naší strany nebyl špatný. Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom si odtud nějaký bod odvezli. Naše koncovka ale byla bohužel špatná," posteskl si.

Domácí lodivod Petr Rosol souhlasil se svým kolegou a bývalým parťákem z ústecké střídačky, že hosté odehráli na jihu Čech velmi dobrý zápas. „Soupeř dobře bránil a byl velmi nepříjemný v kontrech, které jsme naštěstí ustáli. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce díky lepší střelecké potenci, i když to byl naprosto vyrovnaný duel," ocenil spokojený Rosol i výkon soupeře.

Stejně jako ve všech předcházejících vítězných zápasech posílali trenéři do hry jen  tři kompletní pětice. Zvláštní duel prožil mladý útočník Motoru Jan Trummer. V polovině zápasu naskočil do hry za zraněného Radka Prokeše. Od začátku třetí třetiny ale zase zůstal na střídačce a nahradil ho Ladislav Marek. Ten se však v závěru také zranil a Trummer šel znovu do hry. „Honza Trummer není typické levé křídlo, proto jsme do třetí třetiny udělali změnu ve třetí formaci. Na levé křídlo se přesunul Heřman a Marek šel napravo," vysvětlil Rosol změny v sestavě.

V sobotu se Motor představí v Havířově, kde bývá tradičně velice horká půda. Naposledy se o tom přesvědčil i největší favorit soutěže Chomutov, který na severu Moravy prohrál 1:2.  „Havířov hraje doma o nějakých padesát procent lépe než venku. Musíme hrát zase ze zabezpečené obrany a zkusit nějaké brejky," naznačuje trenér osvědčený recept na úspěch.