V Milevsku letos slaví osmdesát pět let hokeje a pro místní se stal zápas opravdovým svátkem. Stadion byl zaplněný více než důstojně a diváci (hlavně ti českobudějovičtí) se starali o parádní atmosféru.

V dresu Motoru nechyběl kvartet testovaných hráčů a do branky se postavil Strmeň (zachytal výborně), v sestavě hostí nastoupili i dva bývalí českobudějovičtí hráči Vráblík a Rob.

„Domácí“ vstoupili do zápasu naprosto ideálně. Na ukazateli času svítily tři jedničky, když Prokešovu výzvu zpoza branky přetavil parádní střelou do horního růžku a svým premiérovým gólem v dresu Motoru Veselý.

Zbytek třetiny ale patřil spíše extraligovým Západočechům, na pozorného Strmeně v brance soupeře si však nepřišli. Čahoun v brance Jihočechů se vytáhl především při šancích Mužíka a F. Přikryla.

Do druhého dějství sice vstoupil aktivněji Motor, jenže druhý gól nepřidal a ve 25. min. bylo naopak vyrovnáno. Strmeně poprvé překonal zblízka F. Přikryl.

Ale ve druhé třetině byl k vidění hokej ve svižném tempu, výborné kulise a hlavně Jihočeši hráli s extraligovým sokem naprosto vyrovnanou partii. Minimálně. Spíše měli i o kousek navrch. Výborné příležitosti měli Prokeš, Lytvynov a Havel, Pavelka v brance Plzně však dokázal vždy vytáhnout ze své mošničky bravurní zákrok.

V závěrečném dějství se hra vyrovnala. Strmeň vychytal gólovku Kantnera, ale šance měli i domácí. Klíčový moment zápasu přišel devět minut před koncem při přesilovce Motoru. Chybu v rozehrávce jeho hráčů potrestal Vlach, jenž své sólo zakončil brilantním bekhendovým blafákem a střelou pod horní tyčku, na kterou Strmeň reagovat nemohl.

Gólman Motoru pak ale kryl trestné střílení Roba udržel svůj tým ve hře. Necelé dvě minuty před koncem domácí střídačka sáhla k power play, ale vyrovnat už se nepodařilo.

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Prokeš) – 25. F. Přikryl (Indrák), 52. Vlach (Kantner). Vyloučení: 2:4, využití: 0:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Jílek, Šperl – Jindra, Flegl. Diváci: 3000.

ČEZ Motor: Strmeň – Suchánek, Svach, Plášil, Kachyňa, Pavel, Lytvynov – Zd. Doležal, Kloz, Holec – Veselý, Prokeš, Christov – Hawerchuk, Venkrbec, Heřman – Beránek, Dančišin, Havel. Trenéři Prospal a Totter.